راهنمای خرید قفسه های بایگانی ریلی

امروزه با تشویق افراد در ارگان ها و سازمان های مختلف جهت ذخیره سازی دیجیتالی و استفاده از بایگانی ریلی، افراد و یا سازمان هایی هستند که اطلاعات و مدارک خود را به صورت کاغذی نیز ذخیره میکنند البته هر سازمانی میزان ثبت اطلاعاتش بر روی کاغذ متفاوت می‌باشد. ممکن است هر شرکتی، از تعداد زونکن‌های بیشتری برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده نماید و همین امر باعث میگردد که فضای ذخیره سازی بیشتری را اشغال کند و همینطور ارگان هایی که اطلاعات بیشتری را بر روی کاغذ ذخیره میکنند، اهمیت نگهداری آن اطلاعات برایشان ارزشمند می‌باشد. اگر اطلاعاتی که بر روی کاغذ ذخیره کرده اند دسته بندی نشده باشد، بعدها با مراجعه دوباره به اسناد و مدارک، دچار دردسر میشوند. در این مقاله قصد داریم شما عزیزان را برای راهنمای خرید قفسه های بایگانی ریلی بیشتر آشنا کنیم پس با مجموعه دژپاد همراه باشید.

قفسه بایگانی ریلی

بایگانی ریلی مجموعه دژپاد

بایگانی ریلی مجموعه دژپاد یک سیستم بایگانی ریلی مدرن می‌باشد که با قرار گرفتن ریل در زیر قفسه های بایگانی ریلی امکان جابه جایی آنها را فراهم می سازد و البته دسترسی به اسناد و زونکن ها را نیز آسان میکند. همانطور که میدانید استفاده از بایگانی ریلی علاوه بر انکه فضای کمتری را در محیط اشغال میکند، کاملا مقرون به صرفه است و شما عزیزان میتوانید از فضای کمتری جهت بایگانی کردن اسناد و مدارک خود استفاده کنید. میتوانید رنگ قفسه بایگانی ریلی خود را با مبلمان و یا میز اداری خود متناسب کنید تا در زیباسازی دکوراسیون شما تاثیر بسزایی بگذارد.

با استفاده از بایگانی ریلی میتوانید به آسانی اسناد و مدارک خود، دسترسی داشته باشید و بر روی کشوها برچسب مخصوصی قرار داده تا با نگاه کردن به آن برچسب ها محتوای مورد نظر خود را پیداکنید. قفسه های بایگانی ریلی انواع مختلفی دارد که میتوان به قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک، قفسه بایگانی ریلی مکانیکی، قفسه بایگانی ترکیبی، قفسه بایگانی کتابخانه، قفسه متحرک چند منظوره، قفسه بایگانی ریلی انبار، قفسه ثابت فلزی و غیره نیز اشاره نمود.

قفسه بایگانی ریلی

ویژگی قفسه بایگانی ریلی مناسب

هر قفسه بایگانی ریلی مناسب دارای ویژگی های منحصر به فردی است که افراد در حین خرید بایگانی ریلی باید به آن ها توجه کنند البته این مورد را باید در نظر گرفت که ویژگی های قفسه بایگانی ریلی برای تمامیه محصولات صدق نمیکند چون هر قفسه بایگانی ریلی برحسب کارکرد و عملکرد خود ویژگی های منحصر به فردی دارد که افراد بر حسب نیاز خود محصول مورد نظر خود را خریداری میکنند، که در ادامه به بررسی ویژگی های قفسه بایگانی ریلی مناسب میپردازیم.

مقاوم در برابر هرنوع شرایط آب و هوایی و رطوبت

بایگانی ریلی باید در برابر هرنوع شرایط آب و هوایی و رطوبت مقاوم باشد تا بتواند اسناد و مدارک مهم را نگهداری کند و در هر منطقه ای قابل استفاده قرار گیرد. بایگانی ریلی دژپاد که برای اسناد و مدارک مورد استفاده قرار میگیرد دارای این شرایط می‌باشد و افراد میتوانند بدون هیچ نگرانی از محصولات مجموعه دژپاد استفاده کنند.

امنیت بایگانی ریلی

یکی دیگر از گزینه هایی که برای تمامیه سازمان ها مورد استفاده قرار میگیرد امنیت بایگانی ریلی است که با استفاده از قفل هایی که بر روی نمونه های پرطرفدار بایگانی ریلی مجموعه دژپاد قرار دارد شما میتوانید دسترسی افراد زیادی را به اسناد و مدارکی که در داخل این سیستم بایگانی ریلی قرار داده اید، محدود کنید و در صورتی که تمایل داشتید به مدارک قفسه های بایگانی ریلی دسترسی داشته باشید، میتوانید با وارد کردن کد مربوطه ازاسنادی که داخل قفسه های بایگانی ریلی  قرار داده اید استفاده کنید.

ریل و چرخ، در قفسه های بایگانی ریلی

قفسه های بایگانی ریلی باید دارای طبقه بندی مناسب باشند که امکان دارد این طبقه بندی ها به صورت کشو و یا قفسه تولید شده باشند و همینطور بهتر است بایگانی ریلی به صورت چرخدار باشند تا بتوان به راحتی آنها را جابه جا نمود و همینطور وجود ریل و چرخ در زیر قفسه های بایگانی ریلی باعث میگردد تا استفاده را بایگانی ریلی به آسانی انجام شود، همچنین وجود چرخ های دارای ضامن دار میتوانند، قفسه های بایگانی ریلی را در جای ثابت، قرار دهید، تا از تکان خوردن و جابجایی و تکان خوردن قفسه های بایگانی ریلی نیز جلوگیری کند. البته لازم به ذکر است افرادی هستند که میخواهند بایگانی ریلی آن ها بدون چرخ و یا بدون ریل باشد و تنها میخواهند این محصول را در گوشه ای از فضای محیط خود قرار دهند چون مدارک چندان مهمی برای ذخیره سازی ندارند، که در این صورت میتوانند از قفسه های بایگانی ریلی ثابت استفاده کنند و البته افراد دیگری نیز هستند که میتوانند در صورت تمایل، محصول بایگانی ریلی سفارش دهند که دارای چرخ و ریل باشد.

انتخاب بایگانی ریلی مناسب براساس ابعاد سالن

سالن هایی که برای بایگانی ریلی مورد استفاده قرار میگیرند، دارای ابعاد و اندازه های مختلفی می‌باشند که هر قفسه بایگانی ریلی برحسب عملکرد خود دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی است که افراد میتوانند بر حسب ابعاد و اندازه های مورد نظر و عملکردی که میخواهند یک بایگانی ریلی داشته باشد، بایگانی ریلی منحصر به فرد خود را انتخاب کنند.

وزن محصولات مهم ترین فاکتور در انتخاب بایگانی ریلی مناسب

مقاومت بدنه در هر بایگانی ریلی بسته به جنسی که قرار است بر روی آن قرار گیرد متفاوت میباشد و لازم است با توجه به وزن محصولات مورد نیاز خود، قفسه بایگانی ریلی مناسبی را انتخاب کنید و سسیتم های بایگانی ریلی دارای دو گروه سنگین و سبک تقسیم بندی می‌شوند که محصولات سنگین و بزرگ باید از سیستم‌های قفسه بندی انبار استفاده کنند و محصولاتی که سبک هستند و شامل اسناد و مدارک و پوشه ها می‌باشند از مابقی سیستم های بایگانی ریلی استفاده کنند.

 بایگانی ریلی را با چه جنسی سفارش دهیم

بایگانی ریلی در تنوع و مدلهای مختلفی در بازار می‌باشند که شما عزیزان میتوانید بر حسب بودجه و سلیقه خود، محصول خود را سفارش دهید، اگربخواهیم در خصوص جنس بایگانی ریلی بگوییم، میتوان گفت بایگانی ریلی از قفسه های محکم و فلزی و با دوام ساخته شده اند که اجازه رطوبت به داخل محیط بایگانی ریلی را نمیدهند که شما عزیزان میتوانید این محصول را در رنگ های مختلف نیز تهیه کنید و اگر رنگ قفسه های بایگانی ریلی یا کمد های بایگانی ریلی برایتان چندان اهمیتی ندارد میتوانید به رنگ خاکستری روشن سفارش دهید. بایگانی ریلی نمای ام دی اف دارند نیز طرفداران خاص خود را دارد که میتوانید در ابعاد و اندازه‌های مختلفی نیز سفارش دهید و میتوانید بایگانی ریلی نمای ام دی اف را با دکوراسیون اداری خود به راحتی ست کنید و در زمانی که میخواهید وسایل شرکت خود را با هم متناسب کنید میتوانید از بایگانی ریلی چوبی نیز استفاده کنید.

بایگانی ریلی چوبی

مزایا و کاربرد بایگانی ریلی

  • دسترسی آسان به اسناد و فایل ها
  • بهینه کردن فضای ذخیره سازی
  • دارای قیمت مقرون به صرفه
  • دارای امنیت بالا جهت حفظ اسناد و مدارک
  • فراهم نمودن فضای محیطی زیبا جهت جلوه دادن به دفتر کاری شما

نتیجه گیری

تمامیه محصولات مجموعه دژپاد دارای ابعاد و اندازه های مختلفی می‌باشد که میتوانید برحسب نیاز خود، محصول بایگانی ریلی مورد نیاز خود را سفارش دهید، مجموعه دژپاد این امکان را به شما میدهد تا در صورت تمایل به خرید محصول بایگانی با کارشناسان مجموعه دژپاد در ارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین مشاوره را برحسب نیاز شماعزیزان، ارائه دهند.