کمد بایگانی ریلی

سیستم های ذخیره سازی و بایگانی ریلی یک راه حل برای ذخیره حجم زیادی از موارد بایگانی در فضای محدود است، این قفسه ریلی تنها در دفترهای اسناد و یا در دانشگاه ها و کتابخانه ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بلکه در بسیاری از انبارهای قطعات و خرده فروشی های لوازم یدکی و غیره نیز بایگانی ریلی کاربرد زیادی در بهینه سازی فضا دارد. علاوه بر آن می‌توان گفت بایگانی ریلی مزیت‌های بیشماری دارد که کالاهایی که ذخیره می‌شوند را در برابر آلودگی محافظت می‌کند. قفسه بایگانی در ابعاد و اندازه  و همچنین مدلهای متنوع با ویژگی‌های به خصوص تولید و به بازار عرضه می‌گردد.

قفسه بایگانی ریلی

قفسه ریلی یا کمد بایگانی ریلی یک سیستم نظم دهی برای حجم بالای اسناد است،  در دهه چهل هجری شمسی برای اولین بار قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) وارد ایران گردید و تولید کنندگان به صورت مهندسی معکوس اقدام به تولید آن نمودند. تا پیش از ورود اولین قفسه بایگانی ریلی به کشور و حتی سال ها پس از آن ارگان ها و نهاد های گوناگون از قفسه ثابت برای بایگانی اسناد خود استفاده می‌نمودند، لذا پس از گذشت سال ها از تولید اولین قفسه بایگانی ریلی و نفوذ فرهنگ استفاده ی بهینه از حداکثر فضا در سازمان ها و نهادها، رفته رفته قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) بهترین انتخاب جهت نگهداری اسناد و کالا گشت.مزایای قفسه های بایگانی

 • سهولت در انجام امور مربوطه
 • دسترسی راحت و سریع به اسناد امور بایگانی
 • نگهداری طولانی مدت از اسناد و محصولات بدون هیچ گونه آسیب
 • جلب رضایت مشتری از محصولات
 • حذف نمودن راهروها و هم چنین ایجاد فضاهای مفید در قفسه بایگانی
 • قابلیت تنظیم جهت فاصله های طبقات، جهت افزایش طول عمر
 • تضمین نمودن کیفیت در قفسه بایگانی
 • تولید نمودن قفسه های بایگانی با متریال استاندارد و کیفیت مطلوب
 • با صرفه بودن قیمت قفسه بایگانی

انواع سیستم های قفسه های ریلی

به طور کلی قفسه های ریلی با توجه به کاربردشان سه نوع هستند:

 1. قفسه های ریلی الکترونیکی
 2.  قفسه های ریلی دستی
 3.  سیستم قفسه بندی دو طبقه

قفسه ریلی الکترونیکی

در سیستم بایگانی هوشمند، کمدها همانند بایگانی ریلی مکانیکی روی ریل ها به آسانی جابجا می‌شوند  سیستم بایگانی هوشمند از موتورهای کوچک و پنهان در پایه‌ها استفاده می‌کند تا واحدها را با فشردن یک دکمه حرکت دهد. در این  قفسه بندی، کمدها همانند بایگانی ریلی مکانیکی روی ریل ها به آسانی جابجا می‌شوند.

 قفسه بندی الکترونیکی ریلی مزیت های بیشتری نسبت به قفسه ریلی دستی دارد که حدود قیمت تمام شده آن را نیز برای کاربر بیشتر می‌کند. قفسه بندی ریلی دارای دکمه های لمسی می‌باشد که این دکمه ها امکان دسترسی به همه واحد ها را از جمله آن هایی که تحرک محدود دارند را می‌دهد. قفسه ریلی الکترونیکی با توجه به ویژگی هایی که دارد امکان استفاده در مکان های عمومی ازجمله کتابخانه ها و دانشگاه ها هم فراهم می‌کند. تمامی مواردی که در بایگانی ریلی مکانیکی وجود دارد، از ویژگی های این سیستم هم خواهد بود. به مراتب سیستم مکانیزه، امنیت، دقت، هزینه و کاربری بالاتری را در برخواهد داشت.

قفسه های ریلی دستی(مکانیکی)

همان گونه که از نام این محصول برداشت می‌شود، سیستم بایگانی ریلی با طراحی منعطف و متحرک، می‌تواند به جابجایی کمدها روی ریل ها کمک کند. کمدها می‌توانند در صورت عدم نیاز به صورت یکجا جمع شوند و به منظور هر بار استفاده با فرمان های تعبیه شده روی کمدها به حرکت در بیایند تا فضای راهرو را برای کار با قفسه ها و امکان برداشت و گذاشت پرونده، زونکن و اسناد فراهم آورند. استفاده از کمد بایگانی ریلی می‌تواند تا 80% در کل فضای اداری شما صرفه جویی کند تا بتوانید از فضای آزادی که در اختیار دارید به منظور هر هدف خاصی که در ذهن دارید استفاده نمایید.

از مزایای بایگانی ریلی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. بهره وری بهبود یافته
 2. افزایش رشد موثر
 3. طرح های رنگی
 4. محیط ایمن تر
 5. افزایش امنیت ذخیره سازی
 6. افزایش راندمان فضا
 7. قابلیت تنظیم ذخیره سازی و نگهداری
 8. مقرون به صرفه

قیمت قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی)

تفاوت قیمت این نوع از قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) در استفاده از مواد اولیه ساخت آنها می‌باشد که برخلاف شکل قدیمی قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) ضمن برخورداری از طرح و رنگ بندی زیبا از طول عمر بالایی نیز برخوردار می‌باشد که دارای بالاترین کیفیت ممکن بر اساس استاندارد جهانی خواهد بود. امروزه در کشور ما شرکت های بسیاری به تولید در زمینه تجهیزات اداری مشغول می‌باشند که از جمله ی آنها شرکت دژپاد صنعت بایگان می‌باشد، شرکتی که با سابقه ای بیش از بیست سال در این زمینه از جمله برترین تولید کنندگان قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) به شمار می‌رود. از جمله قابلیت های  کمد های تولید شده توسط این شرکت عبارت است از ؛

استفاده از مواد اولیه با کیفیت در قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) : تمام تجهیزات تولید شده توسط این شرکت از مواد اولیه قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) با کیفیت و استاندارد تولید می‌شود، توجه به استاندارد های روز دنیا باعث شده که تولیدات این شرکت از کیفیت بالایی برخوردار باشند و این موضوع به طول عمر محصول نهایی و افزایش کارایی آن کمک خواهد کرد.

طراحی منحصر به فرد قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی): تمامی تولیدات این شرکت از طراحی مدرن و توسط بهترین مهندسان حال حاضر در این زمینه طراحی می‌گردند. این موضوع باعث می‌گردد تا قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) نهایی دقیقاً منطبق بر نیاز مشتری طراحی و تولید شود، در این شرکت رنگ و طراحی ظاهری تا اندازه کمد را بر اساس نیاز مشتری و دلخواه وی طراحی و اجرا می‌نمایند.

تحویل به موقع و بدون دیر کرد قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی):  توجه به زمانبدی قرار داد و تحویل و نصب به موقع  قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) و بدون دیر کرد از جمله ی نقاط مثبتی است که این شرکت را از سایر فعالان در این زمینه برجسته و نام دار کرده است. این شرکت خود را متعهد دانسته تا از  پشتیبانی فنی قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) خود را در هر زمان و مکان ارائه نماید تا موجب آسودگی خاطر مصرف کنندگان محصول قفسه بایگانی ریلی (کمد بایگانی ریلی) این شرکت باشد.

سیستم قفسه بندی ریلی دو طبقه

پیشرفته ترین سیستم در بین قفسه‌های ریلی که برای حجم بسیار زیاد اسناد و مدارک موجود است، سیستم قفسه بندی ریلی دو طبقه می‌باشد. این قفسه می‌تواند تا 400 درصد اسناد و مدارک بیشتری را نسبت به قفسه‌های ساده در خود جای دهد. علاوه بر این می‌توان از آن در انبارها و فروشگاه‌ها زنجیره‌ای و مکان‌های دیگر نیز استفاده کرد. تنها عیب قفسه بندی دوطرفه این است که فضای بسیار زیادی را اشغال می‌کند و قیمت بسیار زیادی دارد.

کاربرد قفسه های ریلی

 همانطور که در متن های بالا مرور شد، به طور کلی قفسه های ریلی برای قرار دادن مدارک و مکان های سازمانی و اسناد و هم چنین قرار دادن مواد خوراکی و یا دیگر مواد در فروشگاه های زنجیره ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، اصولا قفسه بندی ریلی برای برنامه های تجاری یا دانشگاهی که حجم قابل توجهی از اسناد بایگانی ، فیزیکی و همچنین تشکیل پرونده ها یا کتاب ها را در برمی‌گیرد و ذخیره می‌شوند، مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنین شامل اسنادی مانند سوابق دولتی یا پزشکی است. یکی دیگر از کاربردهای اصلی این مدل قفسه ها در انباره های خرده فروشی است ؛ به عنوان مثال از موارد مشابه که  می‌توان به انبار دیجی کالا اشاره کرد.

 سخن پایانی

در این مطلب به طور کامل و کاربردی درباره ی قفسه ریلی یا کمد بایگانی صحبت شد. برای اینکه این قفسه‌ها عملکرد بهتری داشته باشند، باید از آن ها در یک مکان بزرگتر استفاده کرد ، در غیر این صورت هیچ فرقی با قفسه‌های معمولی نخواهند داشت. همانطور که درباره انواع قفسه ها صحبت شد هر قفسه بنا به کاربرد در محیط های مناسب استفاده می‌شود.

شرکت دژپاد صنعت بایگان به عنوان برترین تولیدکننده و پرفروش ترین شرکت در زمینه سیستم های مدیریت اسناد شامل قفسه ریلی مکانیکی ، قفسه ریلی اتوماتیک ، قفسه ریلی برقی یا الکترونیکی ، قفسه ریلی کشویی ، قفسه ریلی کتابخانه ای ، کمد بایگانی ریلی و کمد بایگانی ثابت و همچنین سیستم های مدیریت انیار شامل قفسه ریلی انبار همواره در تلاش بوده تا با بهترین کیفیت موجود حال حاضر در سطح کشور و سریع ترین زمان ممکن برای تولید قفسه بایگانی ریلی ، کمد بایگانی ثابت و … و تحویل و نصب آن به مشتریان عزیز خود، میزان رضایتمندی آنان را روز به روز بیشتر کرده و با تماس ها و مراجعات حضوری دوره ای از سیستم های قفسه بایگانی ریلی و کمد بایگانی ثابت (اعم از قفسه بایگانی اسناد و انبار) این مهم را به منصه ظهور برساند. .

مشتریان عزیز می توانند با تماس و برقراری ارتباط با کارشناسان شرکت دژپاد صنعت بایگان جهت مشاوره و ارائه طرح و قیمت در زمینه سیستم های قفسه ریلی اسناد و قفسه ریلی کالا و انبار و سیستم های خانواده قفسه ثابت به صورت کاملا رایگان برخوردار گردند.