قفسه ریلی مکانیکی

کاربرد قفسه بایگانی ریلی مکانیکی(کمد بایگانی ریلی مکانیکی) به منظور نگهداری اسناد با حداکثر بهره گیری از محیط و بالا بردن ظرفیت بایگانی می باشد، استفاده از قفسه ریلی مکانیکی باعث شده تا راهروهای اضافی حذف شده و فضای اختصاص داده شده جهت نگهداری اسناد افزایش یابد، استفاده از سیستم گیربکس در بعضی از  قفسه های ریلی باعث حرکت راحت قفسه ها خواهد شد و نیاز به وارد کردن نیروی فیزیکی زیاد توسط کاربر نخواهد داشت.

قفسه ریلی مکانیکی

قفسه بایگانی ریلی به دلیل تنوع برندها و کمپانی های سازنده با انواع مختلفی تولید شده اند ، که عبارتند از: قفسه ریلی برقی_الکترونیک ، قفسه ریلی اتوماتیک، قفسه ریلی ترکیبی، قفسه ریلی کتابخانه ای، قفسه متحرکه چند منظوره، قفسه ریلی انبار و قفسه بایگانی ریلی مکانیکی ، که در انبارش و مدیریت اسناد و کالا این محصول قفسه ریلی مکانیکی و قفسه بایگانی ریلی نامیده می شود. قفسه ریلی مکانیکی یکی از انواع قفسه ریلی با سیستم محرکه مکانیکی می باشد. در قفسه بایگانی ریلی مکانیکی نیروی محرکه جابجایی قفسه بایگانی بر روی ریل ها نیروی مکانیکی از طریق فرمان حرکت قفسه ها می باشد.

مزایای استفاده از قفسه بایگانی ریلی مکانیکی:

 ظرفیت بیشتر در نسبت قفسه بایگانی ثابت

استفاده حداکثری از حداقل فضا

 امنیت بیشتر نسبت به قفسه بایگانی ثابت به دلیل جمع شدن و قفل شدن تمام کابین های قفسه ریلی

کاهش زمان جست و جو اسناد و کالا در قفسه بایگانی ریلی

محفوظ بودن اسناد و جلوگیری از نشستن گرد و غبار و سایر آلودگی ها ( باعث کاهش آلودگی های محیطی بر روی اسناد نیز می گردد)

متداول ترین سیستم بایگانی

قابل استفاده در فضای تنگ راهروها و شکستگیهای دیوار , حذف راهروهای اضافی و افزایش فضای مفید

_ امکان ترکیب آن با انواع سیستم‌های قفسه بندی دیگر

_ دارای اسکلت فلزی برای دوام و استحکام بالای  سیستم های بایگانی

_ ابعاد طبق سفارش مشتری

_ نیروی انتقال حرکت بسیار کم

_ امکان تفکیک و جداسازی پرونده های بایگانی از یکدیگر

_ امکان دسترسی و جایگزین نمودن سریع پرونده ها

_ قابلیت تنظیم طبقات

_ به حداکثر رساندن ظرفیت فضای بایگانی

_ کدینگ پرونده و اطلاعات

_ قابل استفاده در کلیه مکان ها

_ زیبا سازی محیط بایگانی

_ قابلیت مونتاژ و دمونتاژ آسان جهت جابجایی

_ نصب فایل قفسه ریلی مکانیکی در محل توسط افراد مجرب

قفسه بایگانی ریلی مکانیکی از اجزای بسیار زیادی تشکیل شده است مانند فرمان آلمینیومی ، شاسی، سیستم گیربکس، ستون ها، کاورها، زنجیر، چرخ دنده، سینی طبقات، پین طبقات و … ، در ادامه به شرح قسمت هایی از اجزای تشکیل دهنده و مشخصات فنی این قفسه بایگانی ریلی می پردازیم:

فرمان آلمینیومی قفسه ریلی مکانیکی :

یک سیستم قفسه ریلی مکانیکی از بخش های مختلفی تشکیل شده است که یکی از قسمت هایی که بیش ترین نقش را در به حرکت درآوردن کابین های قفسه ریلی مکانیکی دارد فرمان می باشد ، فرمان های قفسه ریلی مکانیکی معمولا از جنس های مختلفی مانند پلاستیک فشرده ، فولاد و آلمینیوم ساخته می شود، از جمله مزیت هایی که فرمان های آلمینیومی قفسه ریلی مکانیکی دارد این است که در عین سبک بودن دارای مقاومت زیادی در برابر تنش هایی که باعث  شکنندگی بشود دارد و همچنین سهولت ایجاد حرکت چرخشی به منظور جا به جایی کابین های قفسه بایگانی را دارا می باشد.

فرمان مکانیکی مختص قفسه ریلی مکانیکی می باشد که البته شیوه جابجایی قفسه ها با توجه به نوع آن ها : قفسه ریلی الکترونیکی (برقی) یا قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک متفاوت است.

درب و قفل مرکزی :

یکی از بخش های امنیتی قفسه ریلی مکانیکی درب و قفل مرکزی می باشد که بنا به درخواست مشتریان جهت ارتقای امنیت اسناد و محدود کردن دسترسی به اسناد در کابین انتهایی نصب می شود، زمانی که کار کاربر قفسه ریلی مکانیکی به اتمام رسید میتواند تمام کابین ها قفسه بایگانی ریلی مکانیکی را کنار یکدیگر قرار داده و درب های کابین انتهایی که دارای قفل می باشد را قفل نموده و قفل مرکزی که روی شاسی قرار دارد را بسته و تنها کسانی که کلید را دارند می توانند به محتویات داخل کابین قفسه ریلی مکانیکی دسترسی داشته باشند.

شاسی قفسه ریلی مکانیکی:

در پایین ترین قسمت قفسه ریلی مکانیکی می باشد و کلیه یونیت ها بر روی آن قرار میگیرند، شاسی مانند فونداسیون و اسکلت عمل می کند و پایداری قفسه ریلی مکانیکی با وجود شاسی امکان پذیر است.

سیستم گیربکس قفسه ریلی مکانیکی:

 گیربکس در قسمت شاسی نصب می باشد و وظیفه آن افزایش نیروی ورودی به فرماناست که  از طریق افزایش نیروی ورودی با استفاده از چرخ دنده های متعددصورت میگیرد. با استفاده از سیستم گیربکس با حداقل نیروی وارده می توان فایل ها را به حرکت در آورد و این افزایش نیرو به واسطه تبدیل ضرایب نیروی وارد شده خواهد بود.

ستون ها قفسه ریلی مکانیکی:

ستون های قفسه ریلی مکانیکی با فاصله های 100 سانتی متری از یکدیگر و به منظور تفکیک هر دهانه در دو طرف سینی طبقات قرارگرفته است، ستون ها بسته به تحمل بار به ضخامت و شکل های متفاوتی تولید خواهند شد که در قفسه بندی انبار با بالاترین تحمل بار و در بایگانی اسناد در حالت کمترین تحمل بار عرضه می شوند.

 سینی طبقات قفسه ریلی مکانیکی:

سینی طبقات در این محصول بر روی ستون ها به کمک پین سوار می شود و اسناد و یا کالا بر روی سینی طبقات قرار میگیرد و برای فیکس شدن این طبقات با استفاده از  غش گیرقفسه ریلی مکانیکی می باشد.تحمل کل بار بر روی سینی طبقات می باشد که از طریق ستون ها بار وارده به قسمت شاسی در پایین ترین نقطه مجموعه منتقل می شود، ابعاد و ظاهر سینی ها بسیار متنوع تولید می شود مثلا شکل سینی ها برای زونکن و پوشه و … در بخش اداری با سینی قفسه فروشگاهی بسیار متفاوت خواهد بود.

پل نگهداری طبقات قفسه ریلی مکانیکی:

برای تحمل وزن سنگین توسط سینی طبقات قفسه ریلی مکانیکی در قسمت زیر سینی پل تقویت کننده نصب شده است پل نگهدارنده طبقات از خمش سینی جلوگیری می کند.

 کاور قفسه ریلی مکانیکی:

 قسمت پشت و جلوی قفسه با کاور پوشیده شده است و فرمان بر روی کاور جلو در نظر گرفته شده ، عملکردکاورها علاوه بر پوشش مجموعه دیزاین آنرا نیز در بردارد و باعث شکیل تر شدن قفسه ها خواهد شد.

سقف و کف قفسه ریلی مکانیکی:

سقف و کف قفسه با کمک ورق های فولادی پوشیده شده اند، کف برای جلوگیری از سقوط اسناد یا محصولات به داخل شاسی و سقف برای حفظ قفسه بایگانی ریلی از گرد و غبار، ریزش آب و…  به داخل طراحی شده است.

چرخ قفسه ریلی مکانیکی:

چرخ قفسه از جنس چدن می باشد، وظیفه چرخ ها حرکت قفسه بر روی ریل می باشد که این حرکت به واسطه نیروی واردشده کاربر به وسیله فرمان به گیربکس منتقل می شود .

ریل قفسه ریلی مکانیکی:

ریل قفسه برای حرکت چرخ چدنی در کف زمین به صورت ثابت نصب شده است و قفسه ها به وسیله چرخ بر روی ریل حرکت موازی خواهند داشت.

شرکت دژپاد صنعت بایگان به عنوان برترین تولیدکننده و پرفروش ترین شرکت در زمینه سیستم های مدیریت اسناد شامل قفسه ریلی مکانیکی ، قفسه ریلی اتوماتیک ، قفسه ریلی برقی یا الکترونیکی ، قفسه ریلی کشویی ، قفسه ریلی کتابخانه ای ، کمد بایگانی ریلی و کمد بایگانی ثابت و همچنین سیستم های مدیریت انیار شامل قفسه ریلی انبار همواره در تلاش بوده تا با بهترین کیفیت موجود حال حاضر در سطح کشور و سریع ترین زمان ممکن برای تولید قفسه بایگانی ریلی ، کمد بایگانی ثابت و … و تحویل و نصب آن به مشتریان عزیز خود، میزان رضایتمندی آنان را روز به روز بیشتر کرده و با تماس ها و مراجعات حضوری دوره ای از سیستم های قفسه بایگانی ریلی و کمد بایگانی ثابت (اعم از قفسه بایگانی اسناد و انبار) این مهم را به منصه ظهور برساند. .

مشتریان عزیز می توانند با تماس و برقراری ارتباط با کارشناسان شرکت دژپاد صنعت بایگان جهت مشاوره و ارائه طرح و قیمت در زمینه سیستم های قفسه ریلی اسناد و قفسه ریلی کالا و انبار و سیستم های خانواده قفسه ثابت به صورت کاملا رایگان برخوردار گردند.