بهترین سیستم بایگانی ریلی برای ادارات

بایگانی ریلی یک سیستم قفسه بندی شده است که به وسیله ریل هایی که در زیر بدنه بایگانی ریلی قرار دارند جابه جا میشود و شما میتوانید جهت بالابردن ظرفیت بایگانی اسناد و مدارک خود از بایگانی ریلی استفاده کنید. قفسه بایگانی ریلی از چند قفسه ثابت و تعدادی بلوک تولید شده است که جهت امنیت بیشتر بایگانی ریلی، از یک درب و قفل مرکزی استفاده میکنند تا دسترسی افراد را به اطلاعات گذاشته شده در داخل بایگانی ریلی محدود کنند. بایگانی ریلی را در طول و عمق های متفاوتی تولید کرده و شما عزیزان میتوانید برحسب فضا و نیاز خود سیستم بایگانی ریلی را سفارش و تهیه کنید. بایگانی ریلی دارای انواع مختلفی هستند که از جمله میتوان به: بایگانی ریلی مکانیکی، بایگانی ریلی هوشمند، بایگانی ریلی اتوماتیک، بایگانی ریلی ترکیبی، بایگانی ریلی کتابخانه، بایگانی ریلی متحرک چند منظوره اشاره نمود .محصولی که اینبار میخواهیم درباره آن باشما عزیزان صحبت کنیم یکی از بایگانی های ریلی بسیار کاربردی و دارای قیمت مقرون به صرفه می‌باشد که به نام بایگانی ریلی مکانیکی تولید میشود که در تمامیه سازمان ها و ارگان ها مورد استقبال بی شماری قرار گرفته است که در ادامه به بررسی این محصول بی نظیر و پرطرفدار میپردازیم.

بایگانی ریلی مکانیکی

بایگانی ریلی مکانیکی

بایگانی ریلی مکانیکی در مجموعه دژپاد یکی از سیستم های ذخیره سازی میباشد که جهت نگهداری اسناد و مدارک و اطلاعات مورد استفاده قرار میگیرد، بایگانی ریلی مکانیکی از اجزای بسیار زیادی تشکیل شده است که دارای فرمان آلومینیومی و شاسی، سیستم گیربکس، ستون ها، کاورها، زنجیرها، چرخ دنده، سینی طبقات و غیره نمونه ای از اجزای تشکیل دهنده در بایگانی ریلی مکانیکی می‌باشد. همانطور که گفته شد سیستم بایگانی ریلی مکانیکی به وسیله فرمانی که بر روی این محصول تعبیه شده است مدیریت میگردد به صورتی که شما میتوانید محصول و یا اسنادی که در داخل قفسه بایگانی ریلی قرار دادید را مدیریت کنید. البته لازم به ذکر است محصولی که با نام بایگانی ریلی مکانیکی تولید میگردد به دلیل قیمت مقرون به صرفه ای که دارد مورد استقبال بیشماری از ارگان های دولتی و سازمان ها قرار گرفته است. استفاده از بایگانی ریلی مکانیکی علاوه بر آنکه کمک بسیاری در حذف راهروهای اضافی دارد. شما میتوانید از حداکثر فضا جهت نگهداری اسناد خود نیز استفاده کنید. همانطور که میدانید استفاده از بایگانی ریلی علاوه بر آنکه از بروز گرد و غبار و آلودگی بر روی اسناد و مدارک جلوگیری میکند جهت افزایش امنیت اسناد و مدارک نیز میگردد قفسه های ریلی به وسیله سیستم گیربکس به آسانی جابه جا شده و نیازی به وارد کردن نیروی فیزیکی توسط کاربر را ندارد و بایگانی ریلی مکانیکی در مقایسه با قفسه ثابت فلزی کاملا متفاوت می‌باشد بدین صورت که در قفسه ثابت فلزی نیاز به راهروهای ثابت دارید ولی در بایگانی ریلی محصولاتی همچون بایگانی ریلی مکانیکی و قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک یا قفسه بایگانی ریلی برقی این مورد صدق نمیکند، اصولا استفاده از قفسه های ثابت فلزی برای مواردی همچون بایگانی کتاب ها و فضاهایی که امکان تردد بیشتری دارند مناسب می‌باشد تا افراد بتوانند به راحتی به اطلاعات و کتاب خود دسترسی داشته باشند. لازم به ذکر است با استفاده از سیستم بایگانی ریلی میتوانید به مقدار قابل توجهی امنیت اسناد و مدارک خود را تامین کنید.

سیستم بایگانی ریلی مکانیکی

از بایگانی ریلی در چه محیط هایی استفاده میگردد؟

بایگانی ریلی در محیط های بسیاری مورد استفاده قرار میگیرد از جمله محیط هایی که میتوان به آنها اشاره نمود شامل دفاتر کوچک و دفاتر بزرگ اداری و خصوصی می باشد البته که میتوانید در انبارهای صنعتی و انبارهای تجاری که وابسته به سیستم های بسیار متنوع و پرکاربردی هستند نیز استفاده کنید، همانطور که میدانید بایگانی ریلی، قفسه های متحرک هستند که مدارک و اطلاعات را در خود قرارمیدهند یکی از مزیت های بایگانی ریلی شرکت دژپاد این می باشد که سیستم ها را به گونه ای طراحی کرده است که قابل دسترسی برای تمامیه شرکت ها باشد.

اجزای مورد استفاده در بایگانی ریلی

بایگانی ریلی مکانیکی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که همانگونه که در توضیحات بالا گفته شد اجزای مورد استفاده در بایگانی ریلی از نوع مکانیکی میتوان به فرمان آلومینیومی، شاسی، چرخ، ریل ودرب و قفل مرکزی و غیره اشاره نمود که در ادامه توضیح کوتاهی در خصوص هرکدام از اجزا داده میشود تا با اجزای بایگانی ریلی مکانیکی بیشتر آشنا شوید.

فرمان آلومینیوم

فرمان آلومینیوم در بایگانی ریلی یکی از مهم ترین ویژگی ها می‌باشد که جنس آن از پلاستیک فشرده، فولاد و آلومینیوم ساخته شده است و قفسه های بایگانی مکانیکی در حین سبک بودن مقاومت بسیار بالایی را در برابر شکنندگی دارند البته لازم به ذکراست فرمان مکانیکی برای هرکدام از محصولات بایگانی ریلی متفاوت می‌باشد.

درب و قفل مرکزی

یکی دیگر از قابلیت هایی که در محصولات بایگانی ریلی قابل ارتقا است درب و قفل مرکزی می‌باشد که بر روی درب کابین انتهایی نصب میگردد، زمانی که کار کاربربا قفسه های بایگانی ریلی مکانیکی به اتمام رسید میتواند درب های بایگانی ریلی را قفل نموده و البته قفل مرکزی بر روی شاسی قرار دارد و تنها افرادی میتوانند به آن دسترسی داشته باشند که کلید داشته باشند.

شاسی قفسه بایگانی ریلی

شاسی قفسه بایگانی ریلی مکانیکی در قسمت پایین قرار دارد که تمامیه واحدها بر روی آن قرار میگیرد، شاسی همانند فوندانسیون و اسکلت عمل کرده و پایداری قفسه ریلی مکانیکی با وجود شاسی نیز امکان پذیر می‌باشد.

چرخ بایگانی ریلی

چرخ بایگانی ریلی مکانیکی از جنس چدن می باشد که باعث میگردد تا بایگانی ریلی بر روی ریل ها حرکت کنند، حرکت بایگانی ریلی از نوع مکانیکی از طریق نیروی وارد شده کاربر به وسیله فرمان گیربکس منتقل میگردد.

ریل بایگانی ریلی

استفاده از ریل باعث میگردد تا حرکت چرخ چدن بر روی زمین به طور ثابت نصب گردد تا قفسه ها بتوانند به وسیله چرخ بر روی ریل تعبیه شده حرکت کنند.

مزایای بایگانی ریلی مکانیکی

  • قابلیت تنظیم طبقات
  • بهینه سازی فضا
  • امنیت بسیار بالا در جهت بایگانی کردن اسناد
  • زیبا سازی محیط بایگانی
  • قابلیت استفاده در تمامیه مکان ها
  • قابلیت مونتاژ و دمونتاژ جهت جابه جایی
  • استفاده حداکثری از فضا
  • امکان دسترسی آسان و جایگزین نمودن سریع پرونده ها