بایگانی ریلی چیست؟

تقریبا میتوان گفت تمامیه دفاتر در سازمان ها و ارگان ها دارای حجم بسیاری از اسناد و مدارک هستند که امکان دارد در بین این اسناد، مدارک محرمانه ای هم وجود داشته باشد که مدیران مجموعه بخواهند امکان دسترسی این اسناد محرمانه را برای کاربران عادی محدود کنند در چنین شرایطی استفاده از سیستم بایگانی ریلی که میتواند امنیت اسناد و مدارک را تامین کند. بایگانی ریلی یک سیستم ذخیره سازی اطلاعات است که علاوه بر آنکه امنیت را برای اطلاعات افراد تامین میکند، باعث میگردد کاربران بتوانند در طولانی مدت از اسناد و مدارک خود استفاده کنند و همینطور قابل ذکر است که استفاده از بایگانی ریلی میتواند اطلاعات افراد را در فاصله زمانی کوتاه در دسترس قرار دهد. بایگانی ریلی بدین صورت است که کاربران میتوانند قفسه های بایگانی ریلی را به وسیله ریل هایی که در زیر محصول تعبیه شده است حرکت دهند و میتوانید با استفاده از این محصول 80 درصد صرفه جویی در محیط بایگانی را داشته باشید. البته لازم به ذکر است ظرفیت بایگانی ریلی با توجه به مدل هایی که تولید شده است متفاوت می باشد و قیمت هر کدام از این محصولات نیز بسته به عملکرد و کاربرد آن ها متغیر است و افراد می توانند بسته به شرایط محیطی خود محصول مورد نظر خود را در ابعاد و سایزهای متفاوت سفارش دهند که در ادامه به بررسی انواع سیستم های بایگانی ریلی می پردازیم پس با مجموعه دژپاد همراه باشید.

انواع سیستم های بایگانی ریلی

سیستم های بایگانی ریلی دارای انواع مختلفی تقسیم بندی میگردند که هرکدام از این سیستم ها در موقعیت و شرایط مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند که نمونه هایی از این بایگانی ریلی را میتوان به سیستم های

مزایای استفاده از بایگانی ریلی

  • دسترسی آسان به اسناد و مدارک مربوطه
  • کاهش فضای ذخیره سازی جهت بایگانی اسناد و اطلاعات
  • دارای امنیت بالا
  • ماندگاری طولانی مدت اسناد و مدارک در سیستم های بایگانی ریلی
  • وجود دسترسی کم افراد به اطلاعات و اسناد بایگانی شده

قفسه بایگانی ریلی مکانیکی

قفسه بایگانی ریلی یک سیستم ذخیره سازی اسناد می باشد که جهت ذخیره اسناد و مدارک ضروری مورد استفاده قرارمیگیرد این سیستم بایگانی ریلی مکانیکی به دلیل کاربرد های بی نظیر، در جهت استفاده در ادارات و سازمان ها در صنف های دولتی و خصوصی از جمله بانک ها قرار گرفته است با استفاده از سیستم قفسه بایگانی ریلی مکانیکی میتوانید راهروهای اضافی را حذف نموده تا فضای اختصاصی بیشتری را برای نگهداری اسناد و مدارک خود افزایش دهید. وجود سیستم های گیربکس  در قفسه های بایگانی ریلی مکانیکی باعث میگردد تا قفسه های بایگانی ریلی به آسانی حرکت کنند و دیگر احتیاجی به نیروی فیزیکی افراد و کاربران نداشته باشید. همچنین وجود یک فرمانی که بر روی این محصول بایگانی ریلی مکانیکی قرار گرفته است باعث میگردد تا بتوانید به صورت دستی، به اسناد و مدارک خود دسترسی داشته باشید و یکی از مزایای این بایگانی ریلی این می باشد که کمتر کسی میتواند به اطلاعاتی که داخل سیستم بایگانی ریلی قرار داده شده است دسترسی داشته باشد و براحتی میتوانید قفسه های این سیستم بایگانی ریلی را بر روی ریل ها جابه جا کنید بدون انکه فضای بسیاری را در محیط اشغال کند.  قطعاتی که در قفسه بایگانی ریلی مکانیکی استفاده شده است شامل شاسی، فرمان آلومینیوم، سیستم گیربکس، ستون ها، کاورها، چرخ دنده ها، زنجیر، پین طبقات و غیره می باشد. که اگر میخواهید توضیحی در خصوص این قطعات بدانید میتوانید به بخش کمد ریلی مکانیکی مراجعه نمایید.

قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک( هوشمند)

یکی از محصولاتی که شباهت بسیار زیادی به قفسه های بایگانی ریلی مکانیکی دارد، قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک( هوشمند) می باشد که این سیستم بایگانی ریلی نسبت به سیستم های قفسه های بایگانی ریلی مکانی بسیار مجهزتر بوده که در سیستم قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک( هوشمند) سیستم به وسیله ریموت کنترل میگردد که میتوانید تمامی اسناد و مدارک خود را به وسیله این ریموت هوشمند کنترل کنید البته لازم به ذکر است اجزایی که در قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک( هوشمند) استفاده شده است شامل فرمان، ریموت کنترل، پنل، رایانه می‌باشد.

قفسه بایگانی ریلی برقی( الکترونیکی)

قفسه بایگانی ریلی برقی( الکترونیکی) نیز مانند قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک( هوشمند) بسیار مشابه با قفسه بایگانی ریلی مکانیکی می‌باشد که یکی از قابلیت های این قفسه بایگانی ریلی این می باشد که به راحتی میتوانید کابین های آن را از راه دور باز و بسته کنید و در صورت قطع شدن برق این سیستم میتواند با قطع شدن کلاژ، کابین های این سیستم را به راحتی جابه جا کند.

قفسه بایگانی ریلی ترکیبی

قفسه بایگانی ریلی ترکیبی برخلاف قفسه بایگانی ریلی مکانیکی از فرمان استفاده نشده است و مکانیزم این سیستم بایگانی به گونه ای می باشد که قفسه بایگانی ثابت به دیوار چسبیده یا به موازات دیوار قرار گرفته است و کمد های ریلی به صورت چرخ دار بوده که به صورت موازات کمد ثابت، حرکت میکند. این محصول به گونه ای حرکت میکند که توسط 4 چرخ در شاسی و با فشار انگشتان دست شروع به حرکت میکند و تفاوتی که قفسه بایگانی ریلی ترکیبی را نسبت به سیستم های بایگانی ریلی متمایز میکند این است که چرخ های استفاده شده در این قفسه بایگانی ریلی ترکیبی بجای چرخ چدنی از چرخ های تفلون استفاده میکند و یکی از مزیت های این محصول بایگانی ریلی این است که ریل هایی که در بالا و پایین قفسه بایگانی قرار کرفته است باعث میگردد تا از سقوط یونیت های بایگانی ریلی ترکیبی از دو سمت بالا و پایین قفسه جلوگیری کند و همین امر سبب روان کردن سیستم میگردد و پایداری قفسه ها را در این محصول نیز تضمین میکند.

قفسه بایگانی ریلی کتابخانه

استفاده از قفسه های بایگانی ریلی کتابخانه در مکان هایی که افراد بسیاری در رفت و آمد هستند بسیار ضروری می باشد بدین صورت که میتوانید با استفاده از این محصول محیط و فضای خود را با کتابهایی که در داخل آن قرار میدهید دیزاین کرده و برای نگهداری کتاب ها از سینی نگهدارنده کتاب استفاده میگردد که این سینی ها به ابعاد و سایز های مختلفی تهیه و تولید می‌شود.