سیستم بایگانی ریلی بانک ها

شاید برای شما عزیزان نیز پیش آمده باشد که بخواهید سند یا مدارکی را درجایی قراردهید که دیگر مجبور نباشید تمام خانه یا اداره را برای آن سند بگردید و یا میخواهید که علاوه بر قابل دسترس بودن طول عمر مدارک و اسناد شما بیشتر باشد، در چنین موردی میتوان از سیستم قفسه ریلی یا بایگانی ریلی استفاده نمود بدین صورت که اینبار میخواهیم این محصول بی نظیر را در بانک ها مورد بررسی قرار دهیم تا افرادی که در سیستم بانکی قرار دارند به راحتی بتوانند مدارک و اسناد خود را بایگانی کنند تا به مشکلی برنخورند. پس با مجموعه دژپاد همراه باشید تا بیشتر با سیستم های قفسه بندی ریلی بانک ها اشنا شوید.

دلایل استفاده از سیستم بایگانی ریلی برای بانک ها

همانطور که میدانید یکی از دلایل استفاده از سیستم بایگانی ریلی برای بانک ها این است که به دلیل سابقه بلند مدتی که دارند، دارای مدارک و اسناد محرمانه بسیاری هستند که در این صورت نیاز به تجهیزات و امکاناتی دارند که علاوه بر آنکه مدارک و اسناد آنها در طولانی مدت آسیب نبیند، به راحتی قابل دسترس نیز باشند بنابراین استفاده از کمد بایگانی ریلی (بایگانی ریلی) و سیستم های مختلفی که برای اسناد و مدارک سیستم بانکداری مورد استفاده قرار میگیرد، ضروری است. همانطور که در توضیحات بالا گفته شد سیستم بانکداری به دلیل حجم بسیاری از مدارک نیاز به تجهیزات به روز هستند تا بتوانند به راحتی آنها را بایگانی کنند. لازم به ذکر است با توجه به حجم انبوهی که افراد به صورت حضوری به بانک ها مراجعه می‌کنند، بایستی سیستم های بانکداری از قابلیت های بروزی برخوردار باشند. وجود سیستم های بایگانی ریلی ( بایگانی ریلی )، یک امری بسیار ضروری در تمام ادارات به خصوص بانک ها می‌باشد که بدون توجه به زمان و لحظه ای بتوان مدارک و اسناد مربوطه را در دسترس قرار داد.

انواع بایگانی ریلی

قفسه متحرک یا ریلی

مواردی وجود دارد که شما عزیزان میخواهید علاوه بر آنکه دسترسی آسان به اسناد و مدارک خود داشته باشید در فضای جمع و جور نیز از بایگانی ریلی استفاده کنید، در این صورت شما عزیزان میتوانید از قفسه های متحرک یا ریلی استفاده کنید. این قفسه ها ساختار متحرک و تراکم ذخیره سازی بالایی دارند که با چرخاندن دستگیره ای در بغل قفسه میتوان به هرکدام از قفسه و پرونده های بایگانی شده نیز دسترسی داشته باشید. البته میتوانید با چرخاندن دستگیره بر روی بدنه قفسه های تعبیه شده قفسه مورد نظر خود را بر روی ریل جابه جا کنید و امکان دسترسی بیشتری به مدارک و اسناد داشته باشید.

قفسه متحرک یا ریلی

قفسه ثابت

سیستم قفسه بندی بایگانی ثابت امکان ذخیره سازی اسناد و قابلیت دسترسی را فراهم میکند البته میتوان گفت این مدل از قفسه ها بسیاری از نیازهای اداره ها و شرکت ها را برطرف میکند. البته ابعاد قفسه ثابت با توجه به نیاز و شرایط مشتری قابل تغییر است و معمولا این قفسه های چوبی و یا فلزی هستند و مدل و رنگ های متفاوتی برحسب نیاز مشتری تولید میگردد، که برای اطلاعات بیشتر در خصوص قفسه فلزی میتوانید به صفحه قفسه فلزی مراجعه کنید.

قفسه ثابت

نمونه هایی از بایگانی ریلی برای بانک ها

کمد بایگانی یا بایگانی ریلی به گونه ای ساخته شده اند که شما عزیزان میتوانید با استفاده از نمونه های بایگانی ریلی به راحتی مدارک و اسناد و پرونده خود را داخل آن قرار دهید. مدل هایی در کمدهای بایگانی ریلی وجود دارد که هم میتوانید به صورت دستی اسناد و مدارک خود را کنترل کنید و هم میتوانید بااستفاده از ریموت این کار را انجام دهید برای مثال میتوانیم به کمد ریلی مکانیکی ( قفسه ریلی مکانیکی) اشاره کنیم که میتوانید این کمد ریلی مکانیکی را به صورت دستی کنترل کنید، محصول دیگر که میتوانید در سیستم بانکداری از آن استفاده کنید، کمد ریلی برقی- الکترونیکی (قفسه ریلی برقی- الکترونیکی) است که با داشتن پنل حرکتی میتوانید کابین ها را به حرکت دراورید و برای بازکردن کابین ها با فشردن دکمه کابین باز می شود و با فشردن دکمه دیگر کابین بسته می گردد، شما عزیزان میتوانید جهت دیدن اطلاعات بیشتر از این محصول پرکاربرد به لینک قفسه ریلی برقی-الکترونیکی کلیک کنید. قفسه ریلی دیگر که بسیارمورد استفاده برای مکان هایی مانند بانک ها می‌باشد قفسه ریلی اتوماتیک است که دارای مدیریت به چهار طریق فرمان، ریموت، رایانه، پنل می‌باشد که شما عزیزان میتوانید به واسطه این چهار مورد کمد ریلی اتوماتیک خود را کنترل کنید. در بعضی از سیستم های قفسه های ریلی میتوانید عمق و ابعاد قفسه ها را نیز تغییر دهید نمونه هایی از این قفسه ها را میتوان به قفسه هایی از جمله قفسه ریلی انبار نیز اشاره نمود البته قفسه های کتابخانه نیز از این قاعده مثتثنی نمی‌باشند. لازم به ذکر است که هر قفسه با قفسه های دیگر متفاوت است که شما عزیزان میتوانید جهت خرید و یا سفارش محصول خود با مجموعه دژپاد از طریق لینک تماس با ما، با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا بهترین مشاوره را بر حسب نیاز شما عزیزان به شما ارائه دهند.

نمونه هایی از قفسه های بایگانی برای بانک ها

مزایای سیستم قفسه ریلی برای بانک ها

  • امنیت بیشتر نسبت به قفسه بایگانی ثابت به دلیل جمع شدن و قفل شدن تمام کابین های قفسه ریلی
  • کاهش زمان جست و جو اسناد و کالا در قفسه بایگانی ریلی
  • امکان دسترسی و جایگزین نمودن سریع پرونده ها
  • قابلیت استفاده در کلیه مکان ها
  • زیبا سازی محیط بایگانی
  • صرفه جویی در زمان نصب آسان
  • سرعت بخشیدن به کارهای روزمره
  • مقاومت در برابر ضربه، خوردگی، پوسیدگی و رطوبت
  • حفظ اسناد به صورت فیزیکی در محیط ایده‌آل