کاربرد بایگانی ریلی در مراکز انتظامی و قضایی

شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که بخواهید برای انجام کاری به مراکز انتظامی و قضایی مراجعه کنید یا شاید نفرات بیشماری را در این اماکن دیده باشید، در این صورت می توان گفت محیط هایی که تعداد زیادی از افراد در این مکان ها برای انجام امور تردد میکنند دارای اسناد و مدارک بیشماری هستند که بایگانی کردن آن ها یک امری ضروری است که در صورت مراقبت نکردن از این اسناد و مدارک دچار بروز مشکلاتی خواهد شد، در این مقاله میخواهیم به شما عزیزان در خصوص کاربرد بایگانی ریلی در مراکز انتظامی و قضایی را شرح دهیم پس با مجموعه دژپاد همراه باشید.

 بایگانی ریلی چیست

بایگانی ریلی چیست؟

همانطور که میدانید کمد بایگانی ریلی یا قفسه بایگانی ریلی یک سیستم ذخیره سازی است که در بیشتر مشاغلی که با کاغذ و اسناد مهم سروکار دارند و احتمال گم شدن اسناد وجود دارد ازجمله بانک ها و نیروی انتظامی و مراکز دولتی و خصوص استفاده میگردد، در بایگانی ریلی شما عزیزان میتوانید برای سیستماتیک کردن و نظم دهی دارایی و اموال شرکت و مراکز دولتی استفاده کنید. هم چنین با استفاده از برچسب هایی که اسناد و مدارک دارند میتوانید به راحتی اموال خود را شناسایی کنید و در دسترس عموم قرار دهید. البته که موفق ترین شرکت ها و ارگان ها بر روی یک سیستم مطمئن و ایمن سرمایه گذاری میکنند تا بتوانند امورات مشتری را به آسانی انجام دهند. در قفسه بایگانی ریلی که شامل محصولاتی در مجموعه دژپاد می باشد، هر محصولی عملکرد خاص خود را دارد، اما ما به مواردی خواهیم پرداخت که در همه آنها مشترک است. در ادامه به کاربردهای بایگانی ریلی در مراکز انتظامی و قضایی می‌پردازیم.

سیستم های ریلی در مراکز انتظامی و قضایی چگونه کار می کنند؟

قفسه بایگانی ریلی یک راه حل ذخیره سازی با تراکم بالا است که از چندین کابین، بنا به نیاز مشتری و سفارشی سازی تشکیل شده است که یک کابین ثابت و بقیه کابین ها قابل جابجایی هستند. به این ترتیب فضای راهروهای اضافی بین کمدها یا قفسه ها با استفاده از فناوری ریلی از بین می رود و کمدها به یکدیگر متصل می‌شوند و هر زمان که نیاز به استفاده از قفسه ها بود، کافی است با استفاده از ریموت کنترل، دکمه ای را فشار دهید و با استفاده از دستگیره هایی که روی هر کمد نصب شده راهروی مورد نظر را ایجاد کنید و وارد راهرو شوید. در این زمان فضای راهرو به صورت هوشمند روشن می‌شود و به راحتی می‌توانید به فایل ها یا اسناد مورد نیاز خود دسترسی داشته باشید.

به عنوان مثال، اگر یک آیتم در ردیف سوم سیستم ذخیره شود، واحدهای قفسه بندی فراتر از این ردیف حرکت می‌کنند تا دسترسی به ردیف سوم را باز کنند. تنها از یک راهرو با دسترسی تک می‌توان در یک زمان استفاده کرد، در عوض فضای کف راهروها را می‌توان در یک سیستم قفسه بندی معمولی استفاده کرد. این روش سیستم‌های سیاررا قادر می‌سازد تا واحدهای ذخیره‌سازی با چگالی بالا را برای استفاده بسیار کارآمد از فضای داخلی فراهم کنند. استفاده از این فناوری در قفسه بندی کتابخانه ها نیز با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است، علاوه بر ایجاد فضای بیشتر برای محیط کتابخانه و افزایش زیبایی آن محیط، نحوه استفاده و استفاده از کتاب را بسیار آسان و ساده می‌کند.

کاربرد بایگانی ریلی در مراکز انتظامی و قضایی

بایگانی ریلی راه حلی برای کمبود جا

مشکل کمبود فضا، از جمله هزینه انبار یا اجاره، گریبان بسیاری از مشاغل به ویژه نیروی انتظامی را گرفته است. استفاده بهینه از فضای موجود یکی از مسائلی است که در مشاغل مختلف برای نگهداری، قفسه بندی و بایگانی محصولات، ابزار، قطعات تولیدی، کتاب و یا حتی نگهداری اسناد مطرح است و همینطور پرونده‌های افراد گمشده می‌تواند مسائل پیچیده در حوزه قضایی با شرایط و چالش‌های اساسی باشد.

کمک به زیبایی محیط و بایگانی

سیستم بایگانی ریلی به دلیل آنکه یک فضای به خصوصی را برای اسناد و مدارک و اموال شما عزیزان قرار داده است جنبه زیبایی هم دارد و میتوانید اسناد و اطلاعات اداری خود را از دید افراد پنهان نگه دارید.

حذف راهروهای اضافی در محیط اداری

در محیط هایی که امکان قرارگیری کمد جهت بایگانی اسناد و مدارک وجود ندارد شما عزیزان میتوانید با استفاده از سیستم بایگانی ریلی، بهینه سازی فضا نیز داشته باشید، که این مورد بیشتر در مراکز نیروی انتظامی بسیار کاربردی می‌باشد. با استفاده از بایگانی ریلی می‌توان فضای ذخیره سازی را تا حداکثر ظرفیت ذخیره‌سازی حداقل دو برابر کرد و همچنین تمامی مواردی که ممکن است دغدغه ذهنی کسب و کارها باشد را حذف کرد.

قابلیت گردش هوا در طبقات به منظور افزایش عمر اسناد و کتاب ها در قفسه کتابخانه

همانطور که میدانید برای محافظت اسناد و مدارک با محیطی باشد که علاوه بر آن ها اسناد و مدارک را  در برابر رطوبت و نم، گرما و غبار مراقبت کند، در مقابل آتش سوزی نیز مقاوم باشد.

ایجاد امنیت در صورت نگهداری پرونده ها، سوابق و اسناد مهم با نصب سیستم هایی مانند درب و قفل مرکزی.

با استفاده از بایگانی ریلی در مراکز انتظامی میتوانید سوابق اسناد و مدارک خود را با استفاده از سیستم های درب و قفل مرکزی محفوظ نگه دارید به گونه ای که افرادی خاصی به این اسناد و مدارک دسترسی داشته باشند.

 روشنایی هوشمند بین راهروها

یکی از نکات کاربردی که در بایگانی ریلی میتوان به آن اشاره نمود استفاده هوشمند از روشنایی است بدین گونه که شما عزیزان میتوانید در محیط هایی که امکان روشنایی وجود ندارد از روشنایی سیستم بایگانی ریلی استفاده کنید، که این مورد به شدت در مراکز انتظامی و قضایی مورد استفاده قرار میگیرد.

حرف آخر

مجموعه دژپاد یکی از بهترین شرکت های تولید کننده کمدهای بایگانی ریلی، کمد ریلی مکانیکی، کمد ریلی برقی- الکترونیکی، کمد ریلی اتوماتیک، کمد ریلی ترکیبی، قفسه ریلی چند منظوره، کمد ریلی کتابخانه، قفسه ریلی انبار و ذخیره سازی تجاری برای محل کار شما در ایران است و قادر است مناسب ترین راه حل را برای کسب و کار شما طراحی و نصب کند. اگر برای انبار یا محل کار خود نیاز به قفسه های متحرک دارید، تیم ما با شما همکاری خواهد کرد تا شرایط خاص استفاده شما را شناسایی کرده و امکانات فضای موجود را شناسایی کرده و بهترین راه حل را برای نیاز شما طراحی کند.