محاسبه ابعاد بایگانی ریلی

بایگانی ریلی یکی از محصولات بسیار کاربردی در سیستم انبارداری، پخش کالا و بایگانی نمودن اسناد و مدارک میباشد. این سیستم با استفاده از ریل ها به دیوار یا ستون های موجود در انبار وصل شده و به عنوان یک بستر مناسب برای نگهداری کالاها و مواداولیه، مورد استفاده قرار میگیرند. برای آنکه بتوانید ابعاد قفسه بایگانی ریلی را محاسبه نمایید در ابتدا باید نیازهای خود را تعیین نموده و سپس آن را محاسبه کنید. به عنوان مثال در صورتی که میخواهید کالاهایی با ارتفاع بالا را در کمدهای ریلی نگهداری کنید. باید قفسه و یا کابین‌هایی با ارتفاع بیشتر، تهیه نمایید تا کالاهای شما جایگاه مناسبی داشته باشند. در محاسبه ابعاد قفسه های ریلی باید عواملی همچون ارتفاع کلی قفسه، عمق و عرض آن، تعداد طبقات و به نوع مواد ساخت قفسه توجه نمایید. که اینکار را میتوانید با کارشناسان دژپاد انجام داده و سیستم بایگانی ریلی مورد نیاز خود را انتخاب نمایید.

مجموعه دژپاد تولید کننده انواع محصولات کمد بایگانی ریلی به نام های کمد ریلی مکانیکی، کمد ریلی برقی الکترونیک، کمد ریلی اتوماتیک، کمد ریلی ترکیبی و غیره میباشد.

 

عوامل موثر بر ابعاد بایگانی ریلی

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که میتواند برابعاد بایگانی ریلی تاثیر گذار باشد، این عوامل عبارتند از ابعاد، سایزهای متفاوت کالا و محصولات. سیستم بایگانی ریلی برای هر کدام از مجموعه ها دارای ابعاد و مدل های مختلف است که حتما باید در انتخاب محصول خود دقت بسیار زیادی را بکارگیرید تا بتوانید بهترین کالا را برای خود انتخاب نمایید. از جمله عوامل موثری که در توضیحات پایین میتوان به آن اشاره نمود شامل:

اندازه کالاها در بایگانی ریلی

یکی از عوامل مهم اندازه کالاهایی است که میخواهید در سیستم خود ذخیره سازی نمایید. به عنوان مثال اگر کالای شما بزرگ باشد ابعاد قفسه باید بزرگ باشد تا فضای کافی برای جادادن آنها فراهم گردد.

وزن کالاها در بایگانی ریلی

وزن کالاها یکی دیگر از فاکتورهای اصلی بوده که اگر کالاهای ذخیره شده سنگین باشند باید اطمینان حاصل کنیم که قفسه ریلی قادر به تحمل وزن آنها دارد. خوشبختانه محصولاتی که در دژپاد تولید میگردد دارای ابعاد استاندارد بوده و مناسب وزن هر محصول میباشد. فضای موجود بایگانی ریلی: از فاکتورهای مهم این محصول، ابعاد قفسه ریلی است. در فضاهای کوچک باید از قفسه ریلی با ابعاد کوچک استفاده شود تا حجم فضای مورد نیاز کاهش یابد.

انتخاب درست عمق و طول بایگانی ریلی

اگر عمق و طول بایگانی ریلی را درست انتخاب نمایید میتوانید یک سیستم پرکاربرد داشته باشید. در توضیحات بالا به ابعاد ها اشاره شد که با توجه به نیاز سازمان و اداره خود میتوانید ابعاد و اندازه متفاوتی را انتخاب نمایید.

نتیجه گیری

محاسبه بایگانی ریلی بسته به فضای موجود در مکان مورد نظر و نوع کالاهایی دارد که در داخل آن قرار میگیرد. برای محاسبه ابعاد مناسب قفسه ریلی ابتدا باید ارتفاع، عرض، عمق مکان مورد نظر خود را اندازه گیری نمودهو سپس با توجه به اندازه های کالاها، فضایی که برای کالاها مناسب است را محاسبه نمایید. هنگامی که محاسبه ابعاد قفسه ریلی را انجام میدهید باید فضایی را برای حرکت و دسترسی به کالاها مدنظر داشته باشید. همچنین ابعاد قفسه های ریلی باید به گونه ای باشد که بتواند برای کالاها ایمن باشد و خطری برای کالا و کاربران نیز نداشته باشد. در کل محاسبه ابعاد قفسه بایگانی ریلی یک فرۀآیند پیچیده است که به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای انجام آن باید از خدمات مشاوره تخصصی استفاده نمایید.