تفاوت بایگانی ریلی برقی با بایگانی ریلی اتوماتیک

بایگانی ریلی یکی از سیستم ها به روز و پیشرفته ای می‌باشد که به وسیله این سیستم میتوانید اسناد و مدارک خود را به آسانی و با نظم و امنیت بیشتر  بایگانی نموده، بدون آنکه در طولانی مدت به مدارک شما آسیبی رسد. بایگانی ریلی در ادارات و سازمان ها و مکان های مختلف  دارای کاربرد های فراوانی میباشد که افراد باتوجه به عملکرد خود محصول مور نظر خود را خریداری میکنند. همانطور که میدانید بایگانی ریلی دارای انواع مختلفی دارد که هرکدام از این سیستم ها بسته به عملکرد و کارایی خود تقسیم بندی میگرددو طبیعتا اگر محصولی دارای امکانات بیشتری باشد، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. از جمله محصولاتی که در شرکت پومر تولید میگردد و میتوان به عنوان بایگانی ریلی به آن اشاره نمود شامل بایگانی ریلی مکانیکی، بایگانی ریلی برقی الکترونیک، بایگانی ریلی ترکیبی، بایگانی ریلی اتوماتیک، بایگانی ریلی کتابخانه، قفسه متحرک چندمنظوره، قفسه ریلی انبار میباشد. که در ادامه میخواهیم عزیزان را با تفاوت اصلی بایگانی ریلی برقی با بایگانی ریلی اتوماتیک بیشتر اشنا کنیم. پس با مجموعه دژپاد همراه باشید.
بایگانی ریلی

بایگانی ریلی برقی-الکترونیک چیست؟

بایگانی ریلی برقی تقریبا مشابه بایگانی ریلی مکانیکی و بایگانی ریلی اتوماتیک میباشد در مدل سیستم قفسه بایگانی ریلی برقی-الکترونیک مدیریت نمودن هر کدام از کابین ها به وسیله نیروی الکتریکی و از طریق فشار دادن دکمه تعبیه شده و بر روی پنل بایگانی ریلی برقی صورت میگیرد و دیگر احتیاجی به نیروی فیزیکی کاربری جهت حرکت دادن فایل ها ندارید. لازم به ذکر است بایگانی ریلی برقی الکترونیک فاقد ریموت کنترل و ارتباط به کامپیوتر میباشد. طراحی این محصول به گونه ای می‌باشد که این محصول بر روی ریل ها توسط یک پنل الکترونیکی با فشردن یک دکمه با حرکتی نرم تحت کنترل کاربر قرار میگیرد، لازم به ذکر است این قفسه بایگانی قابلیت به صورت کنترل دستی، کامپیوتری و کنترل از راه دور را برای کاربر ایجاد میکند.

کاربرد بایگانی ریلی برقی-الکترونیک

 • حرکت اتوماتیک توسط رایانه

به وسیله حرکت اتوماتیک توسط رایانه میتوانید با وارد کردن شماره پرونده بر اساس کدی که تعریف شده است محل دقیق اسناد و یا مدارک مورد نظر را یافته و همین امر سبب میگردد که افزایش 2 الی 3 برابری سرعت دسترسی به اسناد را فراهم نماید.

 • حرکت توسط ریموت کنترل

یکی دیگر از قابلیت های این سیستم بایگانی حرکت توسط ریموت کنترل می باشد که کابربر مورد نظر میتواند به راحتی و از راه دور و با وارد نمودن شماره پرونده مربوطه فایل حاوی زونکن را باز نماید.

 • حرکت الکترونیکی توسط پنل

با استفاده از حرکت الکترونیکی توسط پنل میتوانید درب روی فایل ها را با فشار دادن دکمه فایل مورد نظر، تمامیه قفسه های ریلی را به حرکت دراورید و راهروی مورد نظر را باز نمایید. این روش به صورت الکترونیکی انجام میگردد.

 • حرکت توسط فرمان

در صورتی که برق محل مورد نظر قطع گردد میتوانید با استفاده فرمان برای جابه جایی بلوک ها بر روی ریل ها استفاده نمود.

 تجهیزات وامکانات بایگانی ریلی برقی الکترونیک

 • دارای سیستم روشنایی هوشمند

یکی از قابلیت های بایگانی ریلی برقی الکترونیک این است که از لامپ های بهینه استفاده شده است که توسط سنسورهای مخصوص میتوانید ورود و خروج افراد را در هنگام استفاده از بایگانی ریلی حس کرده و هنگامی که فردی وارد محدوده بایگانی ریلی برقی الکترونیک گردد چراغ ها روشن شده و در صورتی که از سیستم بایگانی ریلی خارج گردد به طور خودکار لامپ ها خاموش میگردد.

 • چشم هوشمند در بایگانی ریلی برقی الکترونیک

یکی از پرکاربردی ترین قابلیت های این سیستم بایگانی ریلی چشم هوشمند است که به وسیله ان میتوانید امنیت بایگانی ریلی خود را افزایش دهید بدین صورت که در صورت تشخیص آنکه فردی در داخل این قفسه بایگانی قرار داشته باشد  از بسته شدن درب های قفسه جلوگیری میکند و از آسیب و افتادن برگه ها یا هر شی دیگر آگاه میسازد.

 • وجود سنسورهای تثبین کننده در بایگانی ریلی برقی الکترونیک

وجود سنسور های تثبیت کننده بر روی این سیستم بایگانی ریلی باعث میگردد تا در هر شرایطی ایمنی را تست نموده و شرایطی کاملا متعادل و استاندارد را ایجاد کند.

بایگانی ریلی برقی-الکترونیک

بایگانی ریلی اتوماتیک چیست؟

بایگانی ریلی اتوماتیک هوشمند یکی از سیستم های بسیار پیشرفته تر از بایگانی ریلی مکانیکی و بایگانی ریلی برقی میباشد ولی میتوان گفت از لحاظ ساختاری بسیار مشابه با این نوع قفسه ها میباشد. بایگانی ریلی اتوماتیک و یا هوشمند دارای انواع سنسورهایی است که استفاده بهینه ای را از انرژی برعهده دارد. بایگانی ریلی هوشمند به چند طریق میتوان مورد استفاده قرار داد که شامل:

 1. بایگانی ریلی اتوماتیک با فرمان
 2. بایگانی ریلی اتوماتیک با ریموت کنترل
 3. بایگانی ریلی اتوماتیک سیستم عامل اندروید
 4. بایانی ریلی اتوماتیک پنل فرمان

بایگانی ریلی اتوماتیک با فرمان

یکی از مواردی که در این گزینه ها میتوان به آن اشاره نمود بایگانی ریلی هوشمند با فرمان است بدین صورت که قفسه های فرمان ریلی هوشمند از سه جنس آلومینیوم، چدن و پلاستیک فشرده می‌باشد که مجموعه دژپاد یکی از قدیمی ترین تولید کننده های بایگانی ریلی هوشمند با فرمان آلومینیومی است که با بهترین کیفیت با قیمتی مناسب را در اختیار کاربر قرار میدهد.

بایگانی ریلی اتوماتیک سیستم عامل اندروید

با استفاده نمودن با بایگانی ریلی اتوماتیک سیستم عامل اندروید میتوانید نرم افزار بایگانی را بر روی تلفن همراه اندروید خود نصب نمایید تا پرونده مورد نظر را جستجو و راهرو مورد نظر را باز کنید.

بایگانی ریلی اتوماتیک با ریموت کنترل

به وسیله بایگانی ریلی اتوماتیک با ریموت کنترل میتوانید قفسه ها را از راه دور مدیریت کنید.

بایگانی ریلی اتوماتیک پنل فرمان

با استفاده از پنل فرمان در بایگانی ریلی اتوماتیک، کد امنیتی سیستم بایگانی ریلی را روشن نموده و با فشردن یک دکمه راهروی مورد را باز کنید و به وسیله دکمه های دیگر کمدها را ببندید و میتوان گفت با فشردن یک دکمه میتوانید تمامیه کمدهای جلوی راهرو را جابه جا کنید.

تفاوت کمدهای بایگانی ریلی برقی-الکترونیک با بایگانی ریلی اتوماتیک

یکی از عمده تفاوت های بایگانی ریلی برقی-الکترونیک با بایگانی ریلی اتوماتیک در این است که در بایگانی ریلی برقی الکترونیک میتوانید با فشردن یک دکمه یک کمد را جابه جا نمایید ولی در اتوماتیک با فشردن یک دکمه تمامیه کمدها جابه جا میگردند و راه های متفاوتی برای جابه جایی قفسه ها وجود دارد. در بایگانی ریلی اتوماتیک یا هوشمند میزان دسترسی به اسناد و مدارک به صورت قابل توجهی تعریف شده است و میتوانید با استفاده از قابلیت اکسس کنترل افراد بسیار محدودی را برای سیستم خود تعریف نمایید.

قیمت و خرید بایگانی ریلی

تمامیه محصولاتی که در مجموعه دزپاد به فروش میرسد با توجه به استاندار ها و کیفیت های به روز متریال های متفاوت تهیه و تولید شده اند و بر اساس قیمت میتوان گقت قیمت محصولات بایگانی ریلی بسته به عملکرد انها متفاوت بوده و افراد برحسب نیاز و عملکرد خود محصول مناسب خود را تهیه میکنند و همچینن میتوانید جهت ارتباط با مجموعه دژپاد با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین مشاوره را بر حسب نیاز شما عزیزان شما ارائه دهند.