مزایای بایگانی ریلی مکانیکی

قفسه بایگانی ریلی مکانیکی یکی از محصولاتی می باشد که جهت نگهداری اسناد و مدارک در ظرفیت بالا از آن استفاده میشود. این بایگانی ریلی دارای قابلیت مونتاژ و دمونتاژ است. که با استفاده از سیستم گیربکس در بعضی از قفسه های ریلی سبب حرکت راحت قفسه ها استفاده میشود. شما عزیزان نیازی به وارد نمودن نیروی فیزیکی توسط کاربر را نخواهید بود. قفسه بایگانی ریلی مکانیکی در ابعاد و اندازه های مخنلفی بسته به نیاز مشتری تهیه و تولید میگردد که این بایگانی ریلی مکانیکی نیزمانند تمامیه قفسه ای بایگانی ریلی دیگر شامل اجزای مختلفی می باشد که هرکدام از اجزا در جایگاه خود دارای عملکردهای کاربردی و متفاوتی هستند که شامل فرمان آلومینیومی، درب و قفل مرکزی، سیستم گیربکس، سینی، ستون ها، کاورها، سقف و کف، چرخ، ریل و غیره است که هر کدام از این اجزا دارای مشخصات فنی متفاوتی هستند .سیستم های بایگانی ریلی به دلیل تنوع در ساخت و تولید آنها دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

انواع قفسه های بایگانی ریلی

 اجزای مختلف در بایگانی ریلی مکانیکی

فرمان آلومینیومی بایگانی ریلی مکانیک

همانطور که میدانید فرمان آلومینیومی از بخشهای بسیار مهم در قفسه بایگانی ریلی مکانیکی می‌باشد که سبب به حرکت در آوردن کابین های قفسه بایگانی ریلی مکانیکی استفاده میگردد. فرمان های قفسه بایگانی ریلی مکانیکی دارای جنس های مختلفی هستند که از جمله این جنس ها میتوان به پلاستیک فشرده و فولاد و آلومینیوم نیز اشاره نمود. فرمان آلومینیومی علاوه بر سبک بودن نیزمقاومت بسیار بالایی دربرابر ضربات دارد و صرفا جهت جابه جا نمودن کابین های قفسه بایگانی مورد استفاده قرار میگیرد.

فرمان آلومینیومی در بایگانی ریلی مختص به قفسه بایگانی ریلی مکانیکی می باشد البته در قفسه های بایگانی دیگی نظیر قفسه بایگانی ریلی برقی و قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک نیز شیوه جابه جایی قفسه ها بسیار متفاوت هستند.

درب و قفل مرکزی بایگانی ریلی

یکی از بخش هایی که در امنیت قفسه بایگانی ریلی بسیار موثر می باشد درب و قفل مرکزی است که به درخواست مشتری این درب و قفل مرکزی  در کابین های انتهایی نصب میگردد که کمتر افرادی دسترسی به اسناد و مدارک را داشته باشند. هنگامی که کاربری کارش را در قفسه ریلی مکانیکی به اتمام رساند میتواند تمامیه قفسه های بایگانی ریلی مکانیکی را در کنار یکدیگر قرار دهد و درب های کابین های انتهایی را نیز قفل کند که این قفل مرکزی بر روی شاسی قرار دارد و تنها افراد معدودی میتوانند کلید این کابین ها را داشته باشند تا بتوانند به محتویاتی که در داخل بایگانی ریلی قرار داده ایم دسترسی داشته باشند.

سیستم گیربکس بایگانی ریلی

اگر بخواهیم توضیحی درباره سیستم گیربکس بایگانی ریلی مکانیکی بدهیم میتوان گفت سیستم گیربکس در قسمت شاسی نصب میگردد و وظیفه افزایش نیرو به فرمان ها میباشد به وسیله سیستم گیربکس میتوانید فایل ها را به حرکت در آورید.

ستون های بایگانی ریلی مکانیکی

ستون های بایگانی ریلی مکانیکی به جهت تفکیک نمودن هر دهانه در دو طرف سینی طبقات  با فاصله 100 سانتی متری قرار میگیرند و البته لازم به ذکر است ستون ها بسته به تحمل بار و ضخامت در اشکال متفاوتی تولید میگردند که این ستون ها در بایگانی ریلی انبار نیز به جهت تحمل نمودن بارهای بسیار ضخامت آن نیز متفاوت می‌باشد.

سینی طبقات بایگانی ریلی

یکی از کاربردهای سینی طبقات این می باشد که اسناد و مدارک و کالاها بر روی سینی طبقات قرار میگیرد و سینی طبقات به وسیله پین بر روی ستون ها سوار می باشد تحمل نمودن بارها و اسناد بر روی سینی طبقات است، ابعاد و اندازه سینی طبقات بسته به کالای مورد نیاز نیز بسیار متفاوت است.

کاور بایگانی ریلی

اگر به بایگانی ریلی مکانیکی توجه کرده باشید متوجه میشوید که قسمت پشت و جلوی قفسه با کاور پوشیده شده است و فرمان نیز بر روی کاور جلو تعبیه شده است استفاده از کاورها در بایگانی ریلی مکانیکی باعث میگردد تا محصول مورد نظر نمای بسیار زیبایی داشته باشد و البته لازم به ذکر است این مورد در تمامی محصولات بایگانی ریلی مورد استفاده قرار میگیرد.

سقف و کف بایگانی ریلی

یکی از کاربردی ترین و مهم ترین قسمت ها در بایگانی ریلی سقف و کف می باشد که به وسیله ورق های فولادی پوشیده شده است استفاده از کف باعث میگردد که در جهت جلوگیری از سقوط اشیا و اسناد مورد استفاده قرار گیرد و استفاده از سقف نیز در جهت حفظ نمودن اسناد و مدارک و کالاها به منظور جلوگیری از بروز هرگونه گرد و غبار و ریزش آب استفاده گردد.

چرخ بایگانی ریلی

استفاده نمودن از چرخ در بایگانی ریلی مکانیکی باعث میگردد تا قفسه ها به آسانی بر روی ریل ها جابه جا شوند و حرکت در بایگانی ریلی به وسیله نیرویی که کاربر به فرمان و گیربکس منتقل میکند می باشد.

ریل بایگانی ریلی

استفاده نمودن از ریل در بایگانی ریلی باعث میگردد تا چرخ ها به صورت ثابت بر روی کف زمین ثابت گردند و همچنین قفسه ها بتوانند بر روی زمین به وسیله ریل ها به صورت موازی حرکت کنند.

مزایای قفسه های بایگانی ریلی مکانیکی

 • دارای امنیت بالای مدارک و اسناد
 • کاهش زمان جستجو اسناد ومدارک در بایگانی ریلی
 • امکان ترکیب نمودن بایگانی ریلی مکانیکی با سیستم های قفسه بندی دیگر
 • قابلیت سفارش ابعاد و اندازه مطابق با نیاز مشتری
 • قابلیت تنظیم طبقات
 • قابل استفاده در تمامی اماکن های عمومی و خصوصی  و اداری
 • قابلیت مونتاژ و دمونتاژ بسیار آسان جهت جابه جایی طبقات
 • جلوگیری از بروز هرگونه آلودگی و گرد و غبار و آب و غیره
 • کدینگ نمودن پرونده و اطلاعات
 • زیبا نمودن مکان ها با استفاده از سیستم بایگانی ریلی
 • دارای اسکلت فلزی و مقاوم در برابر هرگونه بروز ضربه

چرا بایگانی ریلی مکانی برای تمامی اماکن مناسب است؟

همانطور که میدانید بایگانی ریلی مکانیکی به دلیل قیمت مقرون به صرفه ای که دارد مورد استقبال تمامیه ارگان ها و اماکن می باشد و همینطور به دلیل بدنه مقاوم و فضای بسیار کاربردی جهت بایگانی اسناد و مدارک بسیار پرطرفدار می باشد. البته لازم به ذکر است مجموعه دژپاد با بیش از 10 سال سابقه توانسته است با تولید محصولات بایگانی ریلی استاندارد و باکیفیت، نظر کاربران بسیاری را به خود جلب کند. عزیزان میتوانید جهت خرید محصول مورد نظر با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا همکاران ما بتوانند بهترین مشاوره را بر حسب نیاز شما عزیزان به شما ارائه دهند.