قفسه بندی داروخانه

معرفی انواع قفسه بندی داروخانه

قفسه بندی داروخانه دسترسی آسان و سریع به دارو ها را برای شما فراهم می کند. بنابراین اگر قصد دارید فضای داروخانه شما ظاهری زیباتر داشته باشد و به صورت اصولی قفسه بندی شود در ادامه این مطلب با معرفی روش های اصولی برای قفسه بندی داروخانه همراه ما باشید.

بررسی اهمیت قفسه بندی داروخانه

داروخانه نیز محلی برای نگهداری انواع داروهای مورد نیاز بیماران است. بنابراین چیدمان و نظم در این محیط بسیار اهمیت دارد چرا که در زمان مراجعه مشتری باید در کمترین زمان ممکن دارو های مورد نظر را پیدا کرده و به دست مشتری رساند. در فضای داروخانه یکی از روش های بهبود عملکرد استفاده از قفسه بندی های مناسب داروخانه نیز می باشد. بنابراین انتخاب یک قفسه بندی مناسب برای داروخانه اهمیت بسیار زیادی دارد. از مزایای خرید قفسه بندی مناسب برای داروخانه می توان به بهبود طراحی دکوراسیون داروخانه، بهبود عملکرد، افزایش راندمان و رضایت مشتری اشاره کرد. در ادامه بیشتر درباره مزایای استفاده از قفسه بندی در داروخانه صحبت خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 

مزایای استفاده از قفسه بندی اصولی داروخانه

نظم و زیبایی:

بدون شک دسته بندی کردن دارو ها و چیدمان آن ها در قفسه بندی ها باعث ایجاد نظم و افزایش زیبایی در محیط داروخانه می شود. فضای چشم نواز داروخانه باعث جذب مراجعین بیشتر نیز می شود.

دسترسی آسان:

اگر قبل از چیدمان دارو ها آنها دسته بندی کنید و هر یک از قفسه مربوط به یک دسته بندی شود بدون شک در زمان مراجعه افراد به داروخانه هیچ گونه مشکلی پیش نخواهد آمد و با استفاده از نظم بوجود آمده داروها را با سرعت بیشتری پیدا خواهید کرد و به دست مشتری خواهید رساند.

نگهداری صحیح از داروها:

یکی از مسائل مهم در محیط داروخانه ها نگهداری درست از دارو ها برای مدت زمان طولانی نیز می باشد. بنابراین در زمان قفسه بندی و چیدمان کالا ها باید مراقب عوامل مخرب دارو ها باشید. برای آشنایی بیشتر با این عوامل لیستی از عوامل موثر در خرابی داروها برای شما جمع آوری کرده ایم.

لیستی از عوامل موثر بر خرابی دارو ها :

  • تابش نور
  • دمای محیط
  • شناخت انواع کالا ها
  • حفظ کیفیت و اثربخشی
  • رطوبت و دستگاه تهویه

 

قفسه بندی داروخانه

 

افزایش ایمنی و بهداشت:

استفاده از قفسه بندی مناسب در محیط داروخانه باعث می شود که داروهای در شرایطی ایمنی و به دور از عوامل غیر بهداشتی نگهداری شوند. این شرایط به افزایش طول عمر دارو ها نیز کمک می کند.

افزایش کارایی:

یکی از مهم ترین ویژگی های استفاده از قفسه بندی مناسب در داروخانه ها کمک به افزایش کارایی در این محیط نیز می باشد. افزایش کارایی در داروخانه به دلیل دسته بندی اصولی داروها نیز می باشد. از ویژگی های قفسه بندی داروخانه و دارو ها  می توان به افزایش تمرکز پرسنل، عدم اتلاف وقت، دسترسی سریعتر به اقلام و.. نیز اشاره کرد.

رضایت مراجعه کنندگان:

بدون شک ایجاد نظم در محیط داروخانه و کاهش اتلاف وقت به افزایش کیفیت خدمات رسانی در داروخانه کمک بسیاری می کند و همین مسئله باعث رضایت مشتری نیز از خدمات داروخانه خواهد شد. بنابراین اگر علاقه مند به جذب مشتری های خود هستید پیشنهاد ما به شما استفاده از روش های اصولی برای قفسه بدی فضای داروخانه خود نیز می باشد.

 معرفی انواع قفسه بندی های مناسب داروخانه

با توجه به متنوع بودن کالا ها دسته بندی های مختلفی بوجود آمده است. بنابراین برای دسته بندی و چیدمان هر نوع کالا باید از قفسه بندی مناسب آن استفاده کرد. قفسه بندی داروخانه نیز دارای انواع مختلفی است که در این بخش به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

معرفی انواع جنس های قفسه بندی داروخانه:

ایجاد تنوع در قفسه بندی های داروخانه به دلیل متنوع بودن جنس آن ها نیز می باشد. از انواع جنس های قفسه بندی داروخانه می توان به قفسه بندی فلزی، چوبی، شیشه ای، ام دی اف، دیواری و.. نیز اشاره کرد.

قفسه بندی فلزی:

اگر به دنبال قفسه بندی از جنس مقاومی هستید بهترین پیشنهاد برای شما خرید قفسه بندی فلزی است. علت محبوبیت قفسه بندی فلزی نسبت به سایر جنس ها استحکام و مقاومت بالا، طول عمر زیاد و قیمت مقرون به صرفه آن نیز می باشد. بنابراین قفسه بندی فلزی یکی از گزینه های مناسب داروخانه است که با توجه به مقاومت بالا نیازی به پرداخت هزینه های بالا نیز نخواهد داشت و بسیار مقرون به صرفه نیز می باشد.

 قفسه بندی چوبی:

 اگر زیبایی ظاهری قفسه بندی چوبی برای شما اهمیت دارد خرید قفسه بندی چوبی نیز می تواند ظرافت خاصی را به محیط داروخانه شما ببخشد. البته باید بدانید که استفاده از قفسه بندی چوبی برای چیدمان و نگهداری از داروهای خاص نیز به کار می رود. بنابراین کاربرد قفسه چوبی برای داروخانه بسیار محدود است و تنها در صورت نیاز مورد استفاده قرار می گیرد.

قفسه بندی شیشه ای:

اگر به دنبال قفسه بندی با ظاهری شیک و مدرن هستید ما به شما خرید قفسه بندی شیشه ای را پیشنهاد می کنیم. استفاده از قفسه بندی شیشه ای نیز برای اقلام خاص و نمایش آن ها به صورت دکوری استفاده می شود. البته باید بدانید که میزان شکنندگی این نوع قفسه بندی باعث می شود که میزان خرید آن کمتر نیز باشد. همچنین در سایر بخش های داروخانه از این نوع قفسه بندی شیشه ای استفاده نمی شود.

قفسه بندی ام دی اف:

در خرید قفسه بندی از جنس ام دی اف محدودیتی برای انتخاب رنگ آن نیز وجود نخواهد داشت. انتخاب قفسه بندی ام دی اف باعث می شود که ظاهر داروخانه شما به سمت مدرن با جلوه ای خاص برود. اگر به دنبال قیمتی مناسب برای تهیه قفسه بندی مناسب داروخانه هستید بهترین گزینه برای شما خرید قفسه بندی از جنس ام دی اف است. چرا که قیمت خرید ام دی اف از چوب نیز بسیار پایین تر می باشد.

قفسه بندی دیواری:

قفسه بندی دیواری به شما کمک می کند که حداکثر استفاده را از فضای عمودی برای چیدمان دارو ها داشته باشید. اگر فضای داروخانه شما کوچک است و قصد دارید نصب قفسه بندی فضای بسیار کمی را اشغال کند بهترین گزینه برای شما استفاده از قفسه بندی دیواری نیز می باشد.

قفسه بندی وسط قفسه:

قفسه بندی وسط قفسه گزینه ای بسیار مناسب برای تفکیک اقلام متنوع در قفسه های بزرگ و جادار نیز می باشد. با استفاده از قفسه بندی وسط قفسه نیز نظم و دسترسی شما به کالا ها بسیار بیشتر خواهد شد.

قفسه بندی سرد خانه ای:

در جهت نگهداری از دارو های حساس بسیار مهم است که از قفسه بندی سرد خانه ای استفاده شود. قفسه بندی سردخانه ای کیفیت و سلامت داروها را تضمین خواهد داد.

 

 

قفسه بندی کانتر:

هر داروخانه یک بخش پیشخوان دارد که برای دریافت نسخه ها و سپس آماده کردن دارو ها توسط افراد دیگر در داروخانه طراحی شده است. برای قسمت کانتر داروخانه نیز می توانید از قفسه بندی کانتر نیز استفاده کنید.

قفسه بندی انبار:

قفسه ریلی انبار مناسب ذخیره سازی و نگهداری اقلام و تجهیزات پر مصرف در انبار داروخانه نیز می باشد. استحکام و ظرفیت قفسه بندی انبار بسیار زیاد است. همچنین از ویژگی های قفسه بندی انبار نیز می توان به استحکام و ظرفیت بالای آن اشاره کرد. اگر به دنبال جا به جایی آسان اقلام هستید بهترین گزینه برای شما خرید و استفاده از قفسه بندی انبار نیز می باشد.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *