قیمت بایگانی ریلی

امروزه استفاده از بایگانی ریلی در تمامیه حوزه های کاری بسیار ضروری می‌باشد و میتوانیم بگوییم یکی از امن ترین و پرکاربرد ترین محصولات به حساب می آید به همین دلیل افراد بسیاری به دنبال استفاده از بایگانی ریلی هستند به همین دلیل هزینه و قیمت بایگانی ریلی برایشان قابل اهمیت می‌باشد. عوامل بسیاری در قیمت بایگانی ریلی نقش بسزایی دارد که اگر بخواهیم یکی از این موارد را برایتان بازگو کنیم، میتوانیم به تورم و گرونی در اقتصاد کشور اشاره کنیم. که تورم و گرونی نقش بسزایی در قیمت بایگانی ریلی دارد، بدین صورت که اگر گرانی در هر کشوری بیشتر شود به همان مقدار نیز هزینه ها افزایش پیدا میکند. قیمت بایگانی ریلی در سیستم های مختلف، مانند کمد ریلی مکانیکی به دلیل داشتن امکانات متفاوت به نسبت قفسه برقی الکترونیک و قفسه ریلی اتوماتیک و قفسه ریلی انبار، نیز متفاوت است. همینطور کیفیت و اندازه در محصولات بایگانی ریلی نیز یکی از عوامل مهم در تفاوت قیمت بایگانی ریلی می‌باشد. همانطور که در توضیحات بالا مطرح شد عوامل مختلفی در هزینه و قیمت بایگانی ریلی تاثیر دارند که در این مقاله مجموعه دژپاد به مواردی از این قبیل پرداخته است، پس با ما همراه باشید.

فاکتورهای موثر در قیمت بایگانی ریلی

اندازه سیستم بایگانی ریلی

یکی از مهم ترین و کاربردی ترین ویژگی ها در قیمت بایگانی ریلی، اندازه و سایز بایگانی ریلی می‌باشد که باید با توجه به شرایط محیطی خود اندازه و سایز قفسه بایگانی ریلی خود را انتخاب کنید تا بتوانید قفسه بایگانی خود را نصب و راه اندازی کنید. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هرچقدر در بایگانی ریلی متریال و امکانات بیشتری استفاده گردد به همان اندازه نیز قیمت سیستم بایگانی ریلی، افزایش می‌یابد. البته بایگانی ریلی را میتوانید با طول و عرض و ارتفاع آن، اندازه گیری کنید و اگر نمیتوانید اندازه دقیقی از محصول مورد نظر خود داشته باشید بهتر است به متخصصین مجموعه دژپاد در ارتباط باشید تا کارشناسان ما بتوانند به شما راهنمایی کنند.

انواع قفسه های بایگانی ریلی

قفسه های بایگانی ریلی مجموعه دژپاد دارای مدل های متفاوتی می‌باشند که هر کدام از این سیستم های بایگانی ریلی مجموعه دژپاد، به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند و این سه دسته بسته به امکاناتی که دارند عملکرد و قیمت آن ها نیز متفاوت می‌باشد که در ادامه به ویژگی های برخی از این قفسه های بایگانی ریلی می‌پردازیم.

قفسه ریلی ثابت

قفسه کتابخانه ثابت و قفسه ثابت فلزی و فایل و کمد نقشه از جمله قفسه ریلی ثابت محسوب میشوند که این سیستم های بایگانی ریلی برای بایگانی کردن زونکن ها و اسناد و مدارک و غیره در سازمان ها و ارگان های دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار میگیرند و همانطور که میدانید این قفسه‌های ریلی ثابت برای نگهداری اسناد و مدارکی که در حجم پایین و بالا هستند، که قیمت بایگانی ریلی در مدل های مختلفی که ذکر شد متفاوت است.

قفسه بایگانی ثابت

سیستم های بایگانی ریلی

از جمله محصولات دیگر مجموعه دژپاد، میتوان به کمد ریلی مکانیکی، کمد ریلی برقی-الکترونیک، کمد ریلی اتوماتیک، کمد ریلی ترکیبی، کمد ریلی کتابخانه، قفسه متحرک چندمنظوره، قفسه ریلی انبار و غیره اشاره نمود. قفسه های ریلی مکانیکی، با استفاده از فرمان یا همان پره که بر روی کمدها تعبیه شده اند بر روی ریل ها به راحتی، به حرکت در می ‌آیند. ساختار کمد ریلی اتوماتیک به گونه ای می باشد که با فشردن یک دکمه ای که بر روی کمد ها یا قفسه ها تعبیه شده است یا با ریموت کنترل میتوانید قفسه بایگانی ریلی اتوماتیک خود را کنترل کنید. و از طریق ریل نیز قفسه ها را جابه جا کنید و بعد از آنکه اسناد و مدارک مورد نظر خود را یافتید میتوانید کمدها را مجددا به حالت فشرده در کنار یکدیگر قرار دهید و از فضای خالی که بین قفسه های بایگانی ریلی اتوماتیک می باشد میتوانید استفاده کنید.

سیستم های بایگانی مکانیزه

کمدهای بایگانی برقی-الکترونیک  که با داشتن آلارمی که بر روی آن ها تعبیه شده است میتوانند در صورت ورود افراد مشکوک به داخل قفسه های بایگانی برقی- اکترونیک یا ایستادن جلوی درب آن نیز آگاه سازند و تا زمانی که آن فرد از داخل قفسه خارج نشده است درب سیستم بایگانی برقی- الکترونیک بسته نمیشود و این ویژگی یکی از استانداردترین ویژگی های ایمنی می‌باشد. البته قیمت بایگانی ریلی نظیر قفسه بایگانی مکانیکی، قفسه بایگانی برقی- الکترونیک و قفسه بایگانی اتوماتیک به ترتیب از قیمت پایین به بالا، قیمت گذاری میگردد.

کیفیت بایگانی ریلی

همه افراد میدانند که از جمله ویژگی هایی نظیر کیفیت بایگانی ریلی در تعیین قیمت بایگانی ریلی به شدت تاثیر گذار می باشد و هرچقدر سیستم بایگانی ریلی بادوام تر و مقاوم تر باشد به همان اندازه بر روی قیمت آن نیز موثر می‌باشد.

تاثیر زیبایی بر قیمت بایگانی ریلی

تاثیر زیبایی برای سیستم های بایگانی ریلی میتواند بسیار تاثیر گذار باشد و اگر شما از جمله افرادی هستید که زیبایی بایگانی ریلی برایتان چندان اهمیتی ندارد، همین امر میتواند در قیمت بایگانی ریلی شما نیز تاثیر بسزایی بگذارد برای مثال اگر شما میخواهید قفسه بایگانی ریلی خود را در محیط عمومی نصب کنید، داشتن یک قفسه جذاب بایگانی ریلی بسیار مهم است و البته گزینه های ارزشمند بسیاری نیز برای انتخاب وجود دارد.

ایمنی بایگانی ریلی

سیستم بایگانی ریلی دارای ویژگی های امنیتی بی‌نظیری هستند که هر چقدر سیستم های ایمنی در بایگانی ریلی افزایش پیدا کند بر قیمت بایگانی ریلی هم تاثیر گذار است و البته سیستم های ایمنی برای بایگانی ریلی در برخی حوزه های سازمانی مناسب نمی‌باشد و همین امر هزینه های بسیاری را برای افراد به بار می‌آورد، برای آنکه هزینه و قیمت بایگانی ریلی را کاهش دهید حتما متناسب با شرایط و فضای کاری و محیطی خود بایگانی ریلی خود را تهیه کنید.

موقعیت مکانی

شاید برایتان این موضوع جالب باشد ولی موقعیت جغرافیایی نیز تاثیر بسزایی در در قیمت بایگانی ریلی دارد، موقعیت مکانی که در نصب بایگانی ریلی می‌باشد نیز در تعیین هزینه یک سیستم بسیار تاثیر گذار است. چون در هرمکانی از ایران امکان شرایط زلزله خیزی بسیاری وجود دارد که سیستم های بایگانی ریلی باید مقاومت بالا و ایمنی و دوام بسیاری در این مناطق داشته باشند.

آلارم ها در بایگانی ریلی

همانطور که در توضیحات بالا مطرح شد وجود آلارم و چراغ هایی که در بایگانی ریلی تعبیه میشود میتواند تاثیر بسزایی در قیمت بایگانی ریلی بگذارد به همین دلیل علاوه بر آنکه این ویژگی امنیت یک سیستم را بالا میبرد میتواند با این ویژگی قیمت محصول مورد نظر نیز بالا می‌رود.