قفسه بندی انبار ثابت

قفسه بندی انبار متحرک یا قفسه بندی انبار ثابت؟

چگونگی قفسه بندی انبار یکی از دغدغه های افراد دارای کسب و کار است. به طور کلی دو روش قفسه بندی انبار وجود دارد که افراد دارای کسب و کار نمی دانند کدام یک از این روش ها می تواند برای نظم دهی به سیستم انبار آن ها مناسب باشد. اگر شما هم نمی دانید قفسه بندی متحرک برای انبار بهتر است یا قفسه بندی ثابت بهتر است در ادامه این مطلب با معرفی دقیق هر یک همراه ما باشید.

قفسه بندی ثابت چیست؟

همانطور که از نام این قفسه بندی مشخص است برای جا به جایی قفسه بندی ثابت نیاز است که از افراد بسیاری کمک بگیرید. چرا که این نوع قفسه در مکانی مشخص به صورت ثابت قرار خواهند گرفت. در واقع می توان گفت استفاده از  قفسه بندی ثابت فلزی یک روش قدیمی برای ایجاد نظم در انبار ها بوده است. اکنون نیز از قفسه بندی های ثابت فلزی در برخی از زمینه ها می توان استفاده کرد بنابراین قبل از خرید قفسه بندی باید به اجناسی که قصد قفسه بندی آن ها را دارید توجه کنید.

مزایای استفاده از قفسه بندی ثابت

استفاده از قفسه بندی ثابت نیز مزایای نسبت به خود را دارد که باعث می شود امروزه نیز از آن استفاده شود. از مزایای قفسه بندی ثابت نیز می توان به دوام بالا، کاهش هزینه های تعمیر قفسه ناشی از جا به جایی زیاد، عدم نیاز به علم خاص برای استفاده، مناسب برای نگهداری طولانی مدت محصولات و ..  اشاره کرد. البته باید بدانید که قفسه ثابت فلزی نیز می تواند معایبی را برای سیستم انبار داری شما به همراه داشته باشد که برای درک بهتر این معایب در این بخش لیستی از آن ها را در نظر گرفته ایم.

لیستی از معایب:

  • چیدمان کالا در قفسه بندی ثابت زمان بیشتری را می گیرد.
  • افزایش نیرو کار و دشوار بودن دسترسی مجدد به اجناس

چرا قفسه بندی متحرک ؟

امروزه برای قفسه بندی اجناس در انبار از سیستم های پیشرفته ای مانند قفسه متحرک چند منظوره استفاده می شود. قفسه متحرک چند منظوره مزایای بسیاری  برای انبار و چیدمان کالا ها دارد. قفسه ریلی چند منظوره متحرک به راحتی بدون نیاز به افراد و زور فیزیکی با استفاده از ریل و موتور های پیشرفته جا به جا خواهد شد. ریلی بودن قفسه به شما کمک می کند که بسیار سریع تر به مواردی که نیاز دارید دست پیدا کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *