مدیریت و قفسه بندی انبار کوچک

کسب و کارهای بزرگ (کارخانه ها) پس از تولید محصولات مورد نظر نیازمند فضایی برای نگهداری اصولی کالا ها هستند. بنابراین انبارها با محیط های مختلفی بوجود آمده اند. یکی از مهم ترین مسائل در انبار ها توجه به سیستم انبار داری و مدیریت صحیح است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر درباره مدیریت و قفسه بندی انبار های کوچک هستید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

مدیریت و قفسه بندی انبار کوچک

چیدمان و مدیریت انبار های بزرگ کار ساده ای است اما برای چیدمان کردن تعداد زیادی محصول در انبارهای کوچک نیاز است که از برنامه هایی خاص استفاده کنید. چرا که بدون برنامه ریزی نمی توان انبار کوچک را به شکل درستی چیدمان کرد. یکی از اولین و مهم ترین کارهایی که می توان برای نظم دهی به انبار انجام داد خرید قفسه بندی مناسب با فضای انبار و کالاهایی است که قصد نگهداری آن ها را دارید. اگر با قفسه بندی های مناسب انبار آشنا نیستید می توانید به سایت دژپاد مراجعه کرده و انواع نمونه های آن را مشاهده کنید.

 

مدیریت و قفسه بندی انبار کوچک

انبار داری اصولی چه مزایایی دارد؟

اگر انبار داری به روش اصولی انجام شود و تعداد زیادی کالا را در انبار ذخیره کنید در نهایت شاهد کاهش هزینه های حمل و نقل و حتی پس انداز در این زمینه باشید. همچنین با استفاده از این روش می توانید به راحتی به کالا ها دسترسی داشته باشید. دسترسی سریع به کالا ها باعث می شود که درصورت خرید و ثبت سفارش توسط مشتری نیرو ها در انبار به راحتی و در کمترین زمان به کالای مورد نظر دسترسی پیدا کرده و آن را برای مشتری ارسال کنند. ارسال سریع و اصولی کالا برای مشتری نیز باعث رضایت واعتماد مشتری خواهد شد.

معرفی ایده های جدید برای انبار داری به سبک نوین

در گذشته سیستم انبار داری بسیار قدیمی بوده و همه کار ها را به کمک کارگران بدون استفاده از هیچ گونه دستگاه خاصی انجام می دادند. اما امروزه با استفاده از تکنولوژی های جدید و دستگاه های پیشرفته کار در انبار برای کارگران بسیار راحت شده است.  اگربخواهیم از نظر ایمنی نگاهی به سیستم انبار داری جدید بیاندازیم متوجه خواهیم شد که با استفاده از دستگاه های جدید دیگر خطری سلامت کارگران را تهدید نمی کند. به خصوص برای چیدمان کالاهای سنگین نیازی به استفاده از نیروی فیزیکی نیست و به راحتی با دستگاه چیدمان کالاهای سنگین انجام می شود.

نحوه موجودی گرفتن کالا در انبار

یکی از مهم ترین مسائل در انبار پیدا کردن سریع محصولات و داشتن اطلاعات دقیق محصولات می باشد. اطلاع از موجودی کالاها نیز یکی از مهم ترین نکات در سیستم انبار داری است. برای اطلاع از موجودی دقیق انبار از روش های متنوعی استفاده می کنند. یکی از این روش ها استفاده از برچسب برای محصولات است. برچسب ها در انبار گردانی بسیار به کار می آیند و نشان می دهند که تعداد دفعات انبار گردانی چقدر بوده است. اما مسئله این است که چرا کسب اطلاعات درباره موجودی کالا ها انقدر اهمیت دارد. باید بدانید که کسب اطلاعات دقیق درباره موجودی کالا ها به شما در تصمیم گیری های هوشمندانه برای فروش کالاها کمک بسیاری می کند. یکی از این تصمیم گیری های هوشمندانه برای کالا استفاده از تخفیف های حجمی نیز می باشد. تخفیف های حجمی باعث می شوند که حدود 15 درصد در ثبت سفارش های بزرگ صرفه جویی شود. اگر با تغییر فصل مواجه هستید و قصد پاکسازی انبار خود را دارید می تانید از پیشنهاد تخفیف برای محصولات استفاده کنید.

 

مدیریت و قفسه بندی انبار کوچک

معرفی انواع قفسه بندی انبار

امروزه افراد زیادی در زمینه های مختلف مشغول به فعالیت هستند بنابراین احتمال اینکه رقبای شما بسیار زیاد باشند وجود دارد. اگر قصد دارید از رقبای خود عقب نمانید بهترین کار استفاده از ایده های نوین و هوشمندانه است. یکی از راه های افزایش راندمان استفاده از قفسه بندی مناسب و توجه به سیستم انبار داری است. بنابراین به طور کلی در انبار سیستم مدیریتی از اهمیت بالایی برخوردار است. در نهایت با استفاده از سیستم مدیریتی درست در انبار می توانید درآمد را به شکلی که می خواهید هدایت کنید. با مراجعه به سایت دژپاد می توانید قفسه ریلی انبار را برای مدیریت بهتر محصولات را تهیه کنید.

مدیریت موجودی در مشاغل کوچک چگونه است؟

در مشاغل کوچک ابتدا باید وضعیت فعلی را مشخص کرده و سپس اهداف مربوط به نحوه مدیریت انبارهای کوچک را لیست کنید. سپس می توانید موجودی مشاغل خود را به روش بهتری چک کرده و برنامه ریزی کنید.  برای درک وضعیت فعلی کسب و کار باید سوالات زیر را از خود بپرسید.

  1. اگر کسب و کار شما رشد کند دسترسی به قفسه بندی ها دشوار می شود یا خیر؟
  2. تعداد کالاهای فروخته نشده در انبار چقدر ممکن است باشد؟
  3. آیا مدیریت موجودی انبار وقت زیادی از شما می گیرد؟
  4. آیا نمی توانید میزان تقاضا و در آمد را پیش بینی کنید؟
  5. رشد کسب و کار شما در چه حدی می تواند باشد؟

معرفی استراتژی موثر برای مدیریت بهتر انبار

برای مدیریت بهتر انبار نیاز به استفاده از استراتژی های جدید و موثراست. برای پیاده سازی استراتژی موثر به چهار عنصر اساسی احتیاح دارید. عناصر مهم و تاثیر گذار در بهبود عملکرد انبار شامل: مقدار مناسب کالا، زمان مناسب، مکان مناسب، قیمت مناسب می شود. برای درک بهتر این مطلب در ادامه هر یک را توضیح داده ایم.

  •  محصول مناسب:

اولین و مهم ترین مرحله در انبار داری چک کردن موجودی های انبار است. پس از چک کردن محصولات انبار و به دست آوردن ارقام دقیق می توانید با استفاده از روشی اصولی محصولات مناسب را در انبار چیدمان کنید.

  • مکان مناسب:

استفاده از سیستمی مناسب برای چیدمان کالا ها در انبار بسیار اهمیت دارد بنابراین بعد از گرفتن موجودی باید از مناسب بودن مکان قرار گیری محصولات نیز مطمعن شوید. باید توجه داشته باشید که استفاده از قفسه بندی مناسب به شما کمک می کند که تعداد محصول بیشتری در قفسه ها به صورت امن چیدمان کنید.

  • زمان مناسب:

 بسیار مهم است که موجودی های کالا به مرور چک شوند و بر اساس آن ها برای سفارش کاربران یک سطح از پیش تعیین شده ای مشخص شود. این مسئله به شما کمک می کند که کاربر نسبت به تعداد محصولاتی که در انبار شما موجود است خرید خود را انجام دهد. همچنین باید بدانید که در نظر گرفتن زمان مناسب برای فروش کالا نیز بسیار اهمیت دارد و شما می توانید بیشتر کالاهای خود را وابسته به زمان و نیاز جامعه با سرعت بیشتری به فروش برسانید. برای مثال اگر در محصولات خود چتر دارید می توانید زمانی که هوا رو به سرد شدن است یا روزهای بارانی نزدیک هستند  فروش چتر را به طور ویژه در نظر بگیرید.  بنابراین با تخمین زدن نیاز جامعه و وضعیت آب و هوا می توانید فروش خوبی را تجربه کنید.

  • قیمت مناسب:

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در افزایش رشد اقتصادی کسب و کار شما مدیریت قیمت محصولات است. چرا که هر چقدر قیمت مناسب تری را به مشتری ارائه دهید شاهد بازخورد بهتری هم خواهید بود. در نتیجه اگر خیلی نمی توانید قیمت محصولات را پایین بیاورید بهترین پیشنهاد برای شما در نظر گرفتن تخفیف ها برای مناسبت های خاص است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *